Mariusz Dyba (Chemia) laureatem Idola [WIDEO]

/ 18 maja, 2017

W finale piątej edycji programu Idol znaleźli się Karolina Artymowicz, Mariusz Dyba i Jakub Krystyan. Wszyscy oni walczyli o główną nagrodę, jaką jest 250 tysięcy złotych oraz kontrakt płytowy. Mariusz Dyba pokonał konkurentów, zgarniając główną nagrodę dla siebie.

Behemoth nominowany Metal Hammer Awards 2017

W finale Mariusz Dyba zaprezentował trzy piosenki. Pierwszą z nich była „Hold Back The RiverJamesa Baya, drugą „CreepRadiohead. Po niej, jedna z jurorek, Elżbieta Zapendowska, przyznała: „Nie wiem co się stało… Śpiewasz najlepiej! Jesteś wiarygodny i sprawia mi to lekkość. Jesteś znakomity!”

Trzecią zaprezentowaną przez Mariusza Dybę piosenką była „Pocztówka z kosmosuKorteza. Tutaj opinie jurorów były podzielone. Ewa Farna i Elżbieta Zapendowska nie były zachwycone, ale Wojciech Łuszczykiewicz i Janusz Panasewicz okazali się bardziej przychylni.

Mariusz Dyba – Hold Back the River

Mariusz Dyba – „Creep”

Mariusz Dyba – „Pocztówka z kosmosu”

Zwycięzcy gratulujemy!

Nowy wokalista Chemii

Mariusz Dyba dołączył do zespołu Chemia w 2016 roku, zastępując Łukasza Drapałę, który śpiewał w grupie Wojciecha Balczuna od 2011 roku. Przyjęcie nowego wokalisty Chemia zakomunikowała na swojej stronie internetowej następująco:

Uwaga! Tak jak zapowiadaliśmy, nadszedł czas na ważny komunikat. Z wielką przyjemnością i nadzieją ogłaszamy, że nowym wokalistą zespołu Chemia został Mariusz Dyba, który od razu otrzymał od nas znaczący pseudonim MARIO. Tym samym mamy w Chemii komplet, mamy siłę twórczą i chęć zagrania jak największej ilości koncertów w jak najkrótszym czasie 😉 Jesteśmy przekonani, że stara-nowa Chemia przypadnie Wam do gustu. My intensywnie pracujemy nad nowym materiałem i nie możemy się doczekać zagrania nowych numerów na żywo. Do usłyszenia i zobaczenia. Kochamy Was!!!

Ps. Dziękujemy wszystkim kolegom, którzy tak licznie wyrazili wielką chęć śpiewania w naszym zespole i przyjeżdżali na przesłuchania. To dla nas dowód, że warto było ciężko pracować przez ostatnie lata.

Na wiosnę 2017 Chemia powróciła z nowym wokalistą na scenę, a teraz pracuje nad nowym albumem. Będzie to pierwsza płyta Chemii, na której zaśpiewa Mariusz Dyba.

Chemia powstała z inicjatywy gitarzysty Wojciecha Balczuna w 2007 roku i pierwszą płytę wydała w 2010 roku pod tytułem „Dobra chemia”. Zaśpiewał na niej Marcin Koczot. Po zmianie wokalisty na Łukasza Drapałę, Chemia wydała trzy albumy: „O2” (2011), „The One Inside” (2013) i „Let Me” (2015).

rf | fot. Polsat

KOMENTARZE

Przeczytaj także