Mark Hamill zagra w serialu Netflixa o Wiedźminie?

/ 7 marca, 2018

Po sukcesie, jaki osiągnęły gry „Wiedźmin”, jasnym było, że wcześniej czy później historia i bohaterowie wykreowani przez Andrzeja Sapkowskiego zagoszczą na ekranach telewizorów. Od dłuższego czasu wiemy, że tego zadania podejmie się Netflix

Fred Durst z Limp Bizkit wyreżyseruje kolejny film

Na chwilę obecną za dużo o nadchodzącym serialu nie wiemy. Data premiery (nawet przybliżona) wciąż jest nieznana, najprawdopodobniej nie rozpoczął się jeszcze proces kompletowania obsady, choć znamy już jednego chętnego, który – być może – wystąpi w tej produkcji. Mowa o Marku Hamillu.

66-letni aktor, którego wszyscy kojarzą z rolą Luke’a Skywalkera, jest bardzo aktywny na Twitterze i często odpowiada na wpisy swoich fanów. Ostatnio „zaczepił” go jeden z twitterowiczów, który stwierdził, że do roli Vesemira idealnie nadawałby się właśnie on. Aktor zareagował w następujący sposób: Nie mam pojęcia, co to jest i na czym polega, ale zgadzam się, że ta postać może/powinna być zagrana właśnie przeze mnie. 

Temat podchwycił nawet CD Projekt RED, producent gry „Wiedźmin”, który wrzucił takie oto zdjęcie:

Na wpis Hamilla zareagowało – rzecz jasna – rzesza użytkowników. Dostrzegła to również Lauren S. Hissrich (scenarzystka i producentka), która stwierdziła: Do fanów Wiedźmina: prawdopodobnie właśnie miałam zawał serca dzięki uprzejmości Marka Hamilla. Jeśli umrę, to jego wina (będzie jednak warto).

Nie tak dawno, Hissrich pochwaliła się, że zakończyła już wstępny etap prac nad odcinkiem pilotażowym serialu, udostępniła także listę bohaterów. Wiadomo również, że Andrzej Sapkowski nie bierze udziału w całej produkcji. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także