Mark Hollis (Talk Talk) nie żyje

/ 25 lutego, 2019

Kolejne brytyjskie i amerykańskie media, a także muzycy donoszą o odejściu Marka Hollisa, lidera brytyjskiego zespołu Talk Talk. Wśród osób przekazujących tę smutną wiadomość znalazł się między innymi Matt Johnson z zespołu The The, który napisał o śmierci Hollisa na Twitterze:

Na ten moment nie dysponujemy szczegółowymi informacjami dotyczącymi odejścia muzyka. Media społecznościowe związane z nim lub zespołem nie opublikowały dotychczas żadnych oświadczeń. Mark Hollis miał 64 lata.

%%REKLAMA%%

Zespół Talk Talk funkcjonował w latach 1981-1991 i w swojej twórczości łączył synth pop oraz new romantic, a także szeroko rozumianą muzykę rockową. Grupa została powołana do życia przez Marka Hollisa i to on był jej liderem przez cały okres funkcjonowania. W zespole grali między innymi Paul Webb, Simon Brenner czy Lee Harris.

Grupa nagrała w sumie pięć albumów studyjnych, z których największym uznaniem cieszył się „The Colour of Spring” z 1986 roku. Wśród najpopularniejszych utworów grupy wymienić należy „It’s My Life”, „Such A Shame”, „Talk Talk” czy „Life's What You Make It”. Ostatnie, koncertowe wydawnictwo Talk Talk ukazało się w 1998 roku, a był to album pt. „London 1986”.

Po zakończeniu działalności Talk Talk Mark Hollis opublikował jeszcze solową płytę, która ukazała się w 1998 roku, i zakończył muzyczną karierę.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także