Mark Kelly tłumaczy, skąd taka popularność Marillion w Polsce

/ 4 marca, 2022
fot. Forker Fotos – Anne-Marie Forker


Zespół Marillion zaskarbił sobie w Polsce sympatię wielu fanów. Dlaczego jest on tu bardziej popularny niż w wielu innych częściach świata?


Marillion właśnie wydał swój nowy album zatytułowany „An Hour Before It’s Dark”. Grupa będzie go promowała specjalnymi koncertami w Polsce w ramach Marillion Weekend, 8-10 kwietnia 2022 roku w Łodzi.

Skąd taka popularność Marillion w Polsce? Temat ten poruszył w wywiadzie z Markiem Kellym Jordan Babula w marcowym „Teraz Rocku”. Mark stwierdził, że przełomowym momentem była trasa koncertowa zespołu po Polsce w 1987 roku:

Myślę, że nasz przyjazd do Polski zza żelaznej kurtyny był świetnym początkiem tej znajomości – pewnie niewiele brytyjskich zespołów się na to decydowało. To było niesamowite doświadczenie dla nas, nie mogłem uwierzyć, jak wielu ludzi chciało nas słuchać. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, nie było przecież żadnych danych odnoście sprzedaży płyt. Tymczasem było prawdziwe szaleństwo! Jest kilka krajów, w których nasz zespół jest szczególnie lubiany. Na przykład Kanada, ale ta francuskojęzyczna – w anglojęzycznej jest gorzej. Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego w kraju nieanglojęzycznym, jak Polska, jesteśmy tak popularni. Wydaje mi się, że macie tradycję słuchania muzyki progresywnej – podobnie jak to jest na przykład w Holandii. To pewnie efekt tego, co przez lata było puszczane w waszym radiu – muzyka bardziej wymagająca i bardziej zaangażowana.

Cały wywiad z klawiszowcem Marillion znajdziecie w marcowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

MARCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Forker Fotos – Anne-Marie Forker

KOMENTARZE

Przeczytaj także