Mark Tremonti (Alter Bridge) wskazuje rockową płytę, którą powinien mieć każdy

/ 20 kwietnia, 2020

W wywiadzie dla magazynu „Classic Rock” Mark Tremonti został zapytany o najlepszą płytę Led Zeppelin. Gitarzysta Alter Bridge i lider własnego projektu Tremonti nie miał wątpliwości.

Mark Tremonti wskazał płytę „IV”, mówiąc:

To najgenialniejszy album Led Zeppelin. Jest tam „Rock N’ Roll”, „Going To California”, „Black Dog”, „Stairway To Heaven”. Całość jest niesamowita.

Jeśli miałbyś kupić tylko jedną rockową płytę w życiu to jest ta płyta. Led Zeppelin to moim zdaniem najlepszy rockowy zespół, jaki istniał.

W „Stairway” są klasyczne partie solowe, a riffy z tej płyty zapadają w pamięć. Jimmy Page to mistrz wyluzowanego grania. Wszystko opiera się na feelingu. Jest też jednym z najlepszych kompozytorów, nie tylko partii gitarowych, ale całych piosenek.

Zgadzacie się z opinią Marka? A może uważacie, że jest inna rockowa płyta, którą powinien mieć każdy? Napiszcie w komentarzach, jaką.

%%REKLAMA%%

W zeszłym roku Alter Bridge powrócił z nowym albumem studyjnym, zatytułowanym „Walk The Sky”.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także