Mark Tremonti zagrał słynny utwór Metalliki na… gitarze z Hello Kitty [WIDEO]

/ 6 czerwca, 2018

Co łączy słynną bajkę Hello Kitty i muzykę metalową? Wydawałoby się, że to dwa odległe światy. A jednak… Wszystko rozpoczęło się w momencie, gdy perkusista Mike Portnoy postanowił zagrać na malutkim instrumencie pochodzącym ze wspomnianej animacji i dał z siebie wszystko, omal nie zniszczył mini-perkusji. Później chociażby Zakk Wylde wykonał m.in. kower Black Sabbath. Teraz przyszła pora na kolejnych muzyków.

Gitarzysta Ralph Santolla nie żyje. Został odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Mark Tremonti, który stoi na czele własnej formacji Tremonti, wraz z kolegą z zespołu, Erikiem Friedmanem, zmierzyli się z kompozycją „Welcome Home (Sanitarium)”, która znalazła się na trzecim studyjnym albumie Metalliki, „Master of Puppets” (1986). Całość zagrali na gitarach z Hello Kitty. Jak to ostatecznie wyszło? Możecie się przekonać odpalając poniższy filmik:

Zespół Tremonti powstał w 2010 roku, a na jego czele stoi wokalista i gitarzysta, zdobywca nagrody Grammy Mark Tremonti. Oprócz lidera w skład zespołu wchodzą – wspomniany wcześniej – Eric Friedman (śpiew i gitara) oraz Garrett Whitlock (perkusja) i Wolfgang Van Halen (gitara basowa, śpiew).

W najbliższy piątek, 8 czerwca, na rynku, nakładem Napalm Records, ukaże się czwarta studyjna płyta formacji. Wydawnictwo będzie zatytułowane „A Dying Machine”, a jego produkcją zajął się współpracujący już wcześniej z zespołem Michael „Elvis” Baskette. Warto także wspomnieć, że będzie to pierwsza konceptualna płyta w historii formacji Tremonti

W tym roku zespół, w związku z promocją najnowszego albumu, wystąpi w naszym kraju aż trzykrotnie. 27 i 28 lipca, w Tauron Arenie w Krakowie, jako support przed Iron Maiden, a 29 lipca muzyków będzie można zobaczyć na klubowym koncercie w stołecznym klubie Hybrydy.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także