Martin Scorsese nakręci film o wokaliście New York Dolls

/ 8 lipca, 2020

Jak podaje Showtime Documentary Films, znany reżyser Martin Scorsese wyreżyseruje film dokumentalny, opowiadający historię wokalisty New York Dolls, Davida Johnansena. Drugim reżyserem zostanie David Tedeschi, a produkcją zajmie się Brian Grazer i Ron Howard.

Martin Scorsese przyznaje, że muzyka New York Dolls była w jego życiu bardzo ważna:

Znam Davida Johansena od dziesiątek lat, a jego muzyka była dla mnie ważna, od kiedy usłyszałem New York Dolls, gdy kręciłem „Ulice nędzy”. Zarówno wtedy, jak i dzisiaj dobrze ujmuje energię Nowego Jorku. Często widziałem go na żywo i poznałem głębię jego muzycznych inspiracji. Po obejrzeniu zeszłorocznego koncertu w Cafe Carlyle, pomyślałem, że muszę opowiedzieć historię niezwykłej ewolucji jego talentu.

%%REKLAMA%%

New York Dolls powstali w 1971 roku w Nowym Jorku i byli jednym z zespołów, który wpisując się w estetykę glam rocka, zwiastował falę punk rocka. Sławę przyniósł im debiutancki album „New York Dolls” z 1973 roku i pochodzący z niego utwór „Personality Crisis”. W epoce zespół wydał dwa albumy i rozpadł się w drugiej połowie lat 70. New York Dolls powrócili w 2004 roku i od tamtej pory wydali jeszcze trzy płyty, po czym zawiesili działalność w 2011 roku.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także