Marilyn Manson oskarżony o molestowanie seksualne. Finał głośnej sprawy

/ 13 sierpnia, 2018

To już oficjalna informacja: biuro prokuratora w Los Angeles odmówiło wniesienia oskarżenia skierowanego przeciwko Marilynowi Mansonowi. Chodziło o sprawę z 2011 roku i dwa zarzuty o molestowanie seksualne. Proces nie zostanie wytoczony, ponieważ nie udało się zgromadzić wystarczających dowodów, a cała sprawa uległa przedawnieniu.

Marilyn Manson został zakuty w kajdanki. Policja „przeprasza"

Prawnik reprezentujący muzyka, Howard E. King, opublikował oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Nic dziwnego, że zarzuty zostały odrzucone przez prokuratora. Brian Warner [tak w rzeczywistości nazywa się Marilyn Manson – przyp. szy] stanowczo im zaprzeczył, same zarzuty natomiast były albo całkowicie urojone lub były częścią akcji, która miała służyć wyłącznie zdobyciu rozgłosu i chęci zarobienia na sprzedaży pamiątek związanych z Mansonem. W raporcie policyjnym znalazły się zeznania kobiety, która kłamała twierdząc, że w 2011 pan Warner uwięził ją na 48 godzin. Wszelkie roszczenia w tej sprawie, mówiące o molestowaniu seksualnym, więzieniu lub jakiekolwiek inne, są po prostu fałszywe.

Przeróbka kontrowersyjnego utworu

11 lipca wystartowała wspólna trasa Roba Zombiego i Marilyn​a Mansona, zatytułowana „Twins Of Evil: The Second Coming”. Z tej okazji artyści postanowili nagrać przeróbkę słynnej piosenki The Beatles. Wybór nieprzypadkowo padł na „Helter Skelter”.

Utwór pochodzi z wydanego w 1968 roku „Białego albumu”. Charles Manson utrzymywał, że usłyszał w niej przesłanie zwiastujące upadek cywilizacji, co między innymi skłoniło go do zlecenia morderstw w 1969 roku , za które został skazany najpierw na śmierć, a potem na dożywocie.

Poniżej możecie wysłuchać ich wersji „Helter Skelter”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także