„Master Of Puppets” Metalliki w finale Stranger Things. Kolejny hit po Kate Bush? [WIDEO]

/ 1 lipca, 2022


Czy Metallica odnotuje taki wzrost zainteresowania, jak ostatnio Kate Bush dzięki „Stranger Things”?


Na platformę Netflix trafiły ostatnie odcinki czwartego sezonu „Stranger Things„. W jednej z kluczowych scen możemy usłyszeć „Master Of Puppers” Metalliki. Czy odbije się to na notowaniach tego utworu w streamingu?

Fragment sceny możecie obejrzeć poniżej.

W jednym z poprzednich odcinków „Stranger Things” pojawił się utwór „Running Up That Hill” Kate Bush. W efekcie wspiął się na pozycję nr 1. w Wielkiej Brytanii i po raz pierwszy trafił do pierwszej dziesiątki w Stanach Zjednoczonych.

Kate Bush, której w numerze sierpniowym „Teraz Rocka” poświęcimy wkładkę, powiedziała:

To tak znakomity serial, że przeszło mi przez myśl, że utwór może zwrócić na siebie uwagę. Ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że to będzie coś takiego. To takie ekscytujące. A jednocześnie dość szokujące, prawda? Cały świat oszalał! Myślę, że to, co jest naprawdę wspaniałe, to zupełnie nowa publiczność, która w wielu przypadkach nigdy o mnie nie słyszała. Uwielbiam to. Myśl, że ci wszyscy naprawdę młodzi ludzie słyszą tę piosenkę po raz pierwszy i odkrywają ją, to jest… coś bardzo wyjątkowego.

Czy na podobny renesans popularności może liczyć także „Master Of Puppets” Metalliki? Przekonamy się zapewne w najbliższych dniach.

Co jeszcze znalazło się na ścieżce dźwiękowej „Stranger Things„? Posłuchaj kompletnej playlisty.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także