Mastodon i Dinosaur Jr. odwołali wspólną trasę z powodu krytycznej sytuacji rodzinnej

/ 31 sierpnia, 2018

Zespoły Mastodon i Dinosaur Jr. miały ruszyć we wspólną trasę koncertową na początku września. Niestety, nie dojdzie ona do skutku z powodu krytycznego stanu, w jakim znalazła się jedna z osób w rodzinie jednego z członków zespołu Mastodon.

Mastodon nagra album country albo punkrockowy?

Zespół Mastodon przeprosił swoich fanów:

Chcielibyśmy szczerze przeprosić naszych fanów, jak i fanów Dinosaur Jr. i podziękować za wsparcie i zrozumienie w tej trudnej chwili. Zespół ma nadzieję, że zagra te koncerty kiedy indziej, ale na chwilę obecną nie ma planów przełożenia trasy na inny termin.

Trasa z Dinosaur Jr. miała być jednym z ostatnich etapów koncertowej promocji albumu „Emperor Of Sand”, który wydany został na wiosnę 2017 roku. Grupa Mastodon na początku 2019 roku zamierza rozpocząć pracę nad nowym wydawnictwem.

W wywiadzie dla „Let There Be Talk” gitarzysta Brent Hinds snuł plany, jak ta nowa płyta mogłaby brzmieć. Przyznał, że chciałby nagrać album country:

Bardzo bym tego chciał. Uwielbiam przebierać się za kowboja i grać na wypasionych gitarach z wydrążonym pudłem. Mnie by się to podobało. Nie wiem jednak, jak na to zareagowałaby nasza publiczność.

Chcielibyśmy mieć dyskografię jak nikt inny i nagrywać płyty w różnych gatunkach. Wszyscy wiedzą, że potrafimy grać heavy metal. Wszyscy wiedzą, że Brann Dailor potrafi grać na podwójnej stopie. Dlatego chciałbym pokazać ludziom, że Brann potrafi grać także inne rzeczy, że jest wspaniałym artystą i muzykiem. Ale wiem, że nie jest wielkim fanem country. Nie szkolił się w tym kierunku, chociaż ma pewne korzenie country. Jego dziadkowie grali w zespole country i znali osobiście Ernesta Tubba.

Później Brent Hinds zaczął rozważać inny pomysł na płytę Mastodona:

Bardzo chciałbym, żeby nasz kolejny album być bezpośredni, bezczelny i punkowy. Trochę jak nasza debiutancka płyta. Uwielbiamy heavy metal i mówi się o nas, jako o zespole heavymetalowym, ale bardziej od heavy metalu uwielbiamy punk rocka. A także muzykę country (śmiech). Chciałbym nagrać z Mastodonem album punkowy i country. Chciałbym grać tak różnorodną muzykę, jak to tylko możliwe.

Wiem, że od 18 lat stosujemy formułę, która się sprawdza. Jeśli więc komuś by się to nie spodobało, mógłby sobie zrobić od nas przerwę i powrócić później.

Chcemy grać to, co kochamy. Muzyka country, jazz i punk rock to gatunki, których za bardzo nie eksplorowaliśmy.

Brent Hinds poza zespołem Mastodon gra bardzo różne gatunki muzyczne. Część z nich można poznać w jego projektach Fiend Without A Face, West End Motel, Giraffe Tongue Orchestra i Legend Of The Seagullmen.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także