Mastodon nagra album country lub punkowy?

/ 22 sierpnia, 2018

Brent Hinds niedawno gościł w podcaście „Let There Be Talk”, w którym opowiedział o swoich muzycznych pasjach i planach zespołu Mastodon.

Angus Young posłał wiązkę gitarzyście Mastodon. Ten nie pozostał dłużny

Hinds w pewnym momencie przyznał, że chętnie z zespołem Mastodon nagrałby album country:

Bardzo bym tego chciał. Uwielbiam przebierać się za kowboja i grać na wypasionych gitarach z wydrążonym pudłem. Mnie by się to podobało. Nie wiem jednak, jak na to zareagowałaby nasza publiczność.

Chcielibyśmy mieć dyskografię jak nikt inny i nagrywać płyty w różnych gatunkach. Wszyscy wiedzą, że potrafimy grać heavy metal. Wszyscy wiedzą, że Brann Dailor potrafi grać na podwójnej stopie. Dlatego chciałbym pokazać ludziom, że Brann potrafi grać także inne rzeczy, że jest wspaniałym artystą i muzykiem. Ale wiem, że nie jest wielkim fanem country. Nie szkolił się w tym kierunku, chociaż ma pewne korzenie country. Jego dziadkowie grali w zespole country i znali osobiście Ernesta Tubba.

Później Brent Hinds zaczął rozważać inny pomysł na płytę Mastodona:

Bardzo chciałbym, żeby nasz kolejny album być bezpośredni, bezczelny i punkowy. Trochę jak nasza debiutancka płyta. Uwielbiamy heavy metal i mówi się o nas, jako o zespole heavymetalowym, ale bardziej od heavy metalu uwielbiamy punk rocka. A także muzykę country (śmiech). Chciałbym nagrać z Mastodonem album punkowy i country. Chciałbym grać tak różnorodną muzykę, jak to tylko możliwe.

Wiem, że od 18 lat stosujemy formułę, która się sprawdza. Jeśli więc komuś by się to nie spodobało, mógłby sobie zrobić od nas przerwę i powrócić później.

Chcemy grać to, co kochamy. Muzyka country, jazz i punk rock to gatunki, których za bardzo nie eksplorowaliśmy.

Brent Hinds poza zespołem Mastodon gra bardzo różne gatunki muzyczne. Część z nich można poznać w jego projektach Fiend Without A Face, West End Motel, Giraffe Tongue Orchestra i Legend Of The Seagullmen.

Czy inspiracje te przenikną do nowego albumu Mastodon? To się okaże. Grupa aktualnie zbiera pomysły, a prace nad nowym wydawnictwem mają ruszyć na początku 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także