Materiafest 2024 ujawniła szczegóły. Dwa dni ostrego grania z Polski i zagranicy [DATA, BILETY]

/ 7 lutego, 2024


Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji festiwalu Materiafest. Zagrają przedstawiciele metalowej sceny z Polski i nie tylko.


Dwunasta edycja festiwalu Materiafest odbędzie się pod Wieżą Bismarcka w Szczecinku w dniach 30 -31 sierpnia 2024 roku. Nie zabraknie różnych odmian ciężkiego grania.

Organizatorzy ogłosili lineup tegorocznej imprezy. Wystąpią zarówno zespoły z Polski jak i z zagranicy. A będą to:

FURIA, PL (black metal)

Furia to polska blackmetalowa grupa muzyczna założona w 2003 roku. Katowicki zespół zdobył uznanie dzięki intensywnym występom na żywo oraz refleksyjnym tekstom piosenek. Na przestrzeni lat wydali kilka albumów, które zostały dobrze przyjęte za unikatowe brzmienie łączące różne elementy black metalu z wpływami eksperymentalnymi i ambientowymi. Ich ostatni album „Huta Luna” ukazał się październiku 2023 roku. Z oddanym gronem fanów zarówno w Polsce, jak i za granicą, Furia nadal posuwa granice black metalu, zachowując jednocześnie wyraźną artystyczną tożsamość.

BACKHAND SLAP, PL (hardcore punk)

Ich muzyka w klimatach hardcore punk jest szybka, prosta i energiczna. Członkowie zespołu grali w innych zespołach, takich jak Idol Falls, Ratrace czy Pneuma. Potrafią przekazać energetyczne przesłanie, zwłaszcza w polskojęzycznych tekstach. Ich teksty opierają się na przekazie typowym dla sceny hardcore – autentyczności, sprzeciwu wobec konsumpcjonizmu i wszelkich form kontrolowania jednostki. Od września 2018 zespół wydał dwie epki „ Walk Your Way„ i „Cantona”. Ich autentyczność sprawia, że doskonale odnajdują się w środowisku hardcore.

SICK SAINTS, PL (brutal glam rock)

Zespół rockowy Sick Saints, działający na krakowskiej scenie muzycznej od niecałych dwóch lat. Cechuje nie tylko niezwykła energia sceniczna, ale także ich własny niepowtarzalny styl muzyczny ‘brutal glam”. Ich utwory prezentują nowatorskie spojrzenie na legendarne brzmienie złotej ery muzyki rockowej. Zespół ma na swoim koncie debiutancką EP-kę i promujący ją singiel „Everybody’s Got a Broken Heart„.

FLESHCOLD, PL (progressive metal)

Zespół z Gdańska grający szeroko pojęty i nowoczesny metal progresywny. Ich twórczość to energetyczna mieszanka połamanej rytmiki z wściekłymi wokalami! W 2019 roku zespół wydał swoje debiutanckie EP o nazwie C.O.L.D. mieszczące cztery utwory. Zespół świetnie zaprezentował się na konkursie zespołów na Materiafest XII i w ramach wyróżnienia został zaproszony na tegoroczną edycję festiwalu. Aktualnie skupieni na nagrywaniu nowego krążka.

BORN OF OSIRIS, US (progressive metalcore)

Born of Osiris, amerykańska grupa metalowa założona w 2003 roku w Chicago. Grupa, pierwotnie znana jako Diminished. Muzyczny styl zespołu odzwierciedla połączenie progresywnego metalcore’u i elementów death metalu, wykorzystując klawisze i syntezatory. W ciągu dwudziestoletniej działalności zespół wydał sześć albumów długogrających i dwie EP-ki. Zespół zaczął pracę nad nowym materiałem, czego pierwszym efektem jest wydany w sierpniu 2023 roku singiel “Torchbearer”. Grupa ugruntowała swoją pozycję w scenie metalowej dzięki zaangażowaniu w autentyczność, zachwycając publiczność unikalnym połączeniem technicznego grania i innowacyjnych elementów

HYPNO5E, FR (avant-garde/progressive metal)

Hypno5e, francuski zespół avant-garde metalowy pochodzący z Montpellier, założony w 2003 roku, przeszedł fascynującą ewolucję w swojej muzycznej podróży. Debiutując w 2007 roku albumem „Des Deux l’Une Est l’Autre„, zespół zaprezentował surową i chaotyczną energię. Z biegiem lat doskonalili swój rodzaj metalu kinematograficznego, przy każdym albumie wnosząc istotne elementy do swojego ewoluującego brzmienia. Ich ostatnie wydawnictwo „Sheol” zawiera rozbudowane kompozycje i podnosi poprzeczkę ich wysiłków muzycznych pod względem spójności i gęstości dźwięku.

BELZEBONG, PL (stoner doom metal)

Znani ze swojego wyjątkowego, instrumentalnego stoner doomu, zespół stosuje lekko ironiczne podejście do swojej muzyki. W 2009 roku zostało wydane ich pierwsze demo, a ich debiutancki album „Sonic Scapes & Weedy Grooves” ukazał się w kwietniu 2011 roku po licznych koncertach poprzedzających premierę albumu. W 2018 roku Belzebong zaskoczył fanów wydaniem swojego trzeciego albumu studyjnego, „Light The Dankness”, który został bardzo pozytywnie przyjęty podczas trasy „Purveyors of Dankness”.

Dwudniowe karnety dostępne są w cenie 208,95 PLN (zwykły) i 240,45 PLN (z polem namiotowym).

KOMENTARZE

Przeczytaj także