Matka Layne'a Staleya zaśpiewała przebój Mad Season [WIDEO]

/ 30 sierpnia, 2018

W miniony weekend w Seattle odbył się koncert upamiętniający zmarłego w 2002 roku wokalistę Alice In Chains i Mad Season, Layne’a Staleya. Podczas koncertu wystąpił tribute band Alice In Chains pod nazwą Jar Of Flies, a w pewnym momencie dołączyła do niego Nancy Staley – matka Layne’a.

Alice In Chains zdradza, który utwór z nowej płyty zainspirował Staley i Cornell

Nancy Staley zaśpiewała utwór „Wake Up” pochodzący z płyty „AboveMad Season. Fragment jej występu możecie obejrzeć, przeglądając galerię zdjęć poniżej.

Mad Season to supergrupa, którą w 1994 roku powołali Layne Staley, Barrett Martin (Screaming Trees), Mike McCready (Pearl Jam) i John Baker Saunders, który później dołączył do The Walkabouts. Z zespołem współpracowali także inni muzycy, w tym Mark Lanegan, który zaśpiewał w kilku utworach. Grupa wydała tylko jeden album, „Above”, który ukazał się w marcu 1995 roku i pokrył się w USA złotem.

Po śmierci Layne’a Staleya zespół Alice In Chains zawiesił na kilka lat działalność, ale w 2006 roku powrócił z Williamem DuVallem w roli wokalisty. Kilka dni temu na jego temat wypowiedział się ojciec Layne’a, Phil Staley:

Mogę być nieco stronniczy. Uważam, że nikt nie dorówna Layne’owi, ale Alice in Chains wykonali kawał fantastycznej roboty.

To samo tyczy się DuValla. Nie mógłbym być bardziej dumny z faktu, że oni wciąż grają. Kocham ich wszystkich. Wciąż piszę z Jerrym [Cantrellem; gitarzysta i wokalista AiC – przyp. szy] i Seanem [Kinney'em – perkusista], kiedy są w trasie. Jesteśmy blisko, niczym rodzina.

Alice In Chains zaczyna promocję wydanego właśnie albumu „Rainer Fog”. Grupa nagrywała go w studiach w Nashville, Los Angeles, a także w rodzinnym Seattle – w Studio X (dawniej znane jako Bad Animals).To właśnie w tym miejscu zespół stworzył ostatni album ze Staleyem na wokalu – krążek zatytułowany „Alice in Chains”, który ukazał się w 1995 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także