Matt Bellamy udostępnia nowy utwór grupy Muse [WIDEO]

/ 14 lipca, 2018

Muzycy formacji Muse pracują obecnie nad nowym wydawnictwem studyjnym. Ósmy krążek – najprawdopodobniej – ukaże się jeszcze w tym roku, ewentualnie na początku 2019. Wokalista, Matt Bellamy, na swoim Instagramie, udostępnił nową, akustyczną kompozycję, która być może znajdzie się na nadchodzącym albumie.

Nowy album Muse będzie zainspirowany serialem „Black Mirror”

Za pośrednictwem mediów społecznościowych muzyk postanowił podzielić się z fanami utworem zatytułowanym „Something Human”.

To pierwsza piosenka, którą napisałem po trasie „Drones”

– mówi, w poniższym filmiku, lider Muse

Na jakim etapie są więc prace nad następcą płyty „Drones”, który ukazał się na rynku w 2015? W marcu Matt Bellamy, w jednym z wywiadów, przyznał:

Jesteśmy mniej więcej w połowie. Udostępniony utwór [mowa o „Thought Contagion” – przyp. szy] jest drugim ukończonym kawałkiem na albumie. Obecnie mamy ich 4 lub 5. Chcemy zakończyć nagrywanie latem. Dlatego też mamy nadzieję, że całość ukaże się jesienią lub zimą.

W rozmowie z amerykańskim magazynem „Rolling Stone” dodał natomiast:

Dla nas to naprawdę odświeżające, że pracujemy tylko nad jedną piosenką i od razu ją kończymy. Piszemy, nagrywamy, miksujemy i wypuszczamy nawet teledysk z tej okazji. Potem przechodzimy do kolejnego utworu. 

Grupa w połowie lutego udostępniła, wspomniany wcześniej, utwór „Thought Contagion”. Nad jego brzmieniem czuwali muzycy Muse oraz producent Rich Costley, który już w przeszłości współpracował z zespołem przy albumach „Absolution” (2003) oraz „Black Holes And Revelations” (2006). 

Z kolei w maju ubiegłego roku brytyjska formacja opublikowała kompozycję „Dig Down”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także