Matt Bellamy zdradza główną inspirację nowego albumu Muse

/ 11 października, 2020

Matt Bellamy przyznał, że pracuje nad nowym albumem Muse.


Lider Muse pracuje od pewnego czasu nad piosenkami, które mają trafić na nowy album zespołu. Matt Bellamy w wywiadzie dla „The Sun” powiedział, że inspirowały go protesty, które w ostatnich miesiącach przetaczają się przez świat.

Matt mówi:

Zacząłem pisać, kiedy wybuchły te wszystkie protesty. Dziwnie to brzmi, ale pasują one do muzyki, którą tworzę. Sprawiają, że pojawia się w niej swego rodzaju ostrość.

Ostatni album Muse ukazał się w 2018 roku pod tytułem „Simulation Theory”. W maju tego roku Bellamy opublikował solową piosenkę „Tomorrow’s World”, która została zainspirowana pandemią i kwarantanną.

Bellamy wówczas mówił:

Przypomniałem sobie, co tak naprawdę liczy się w życiu, odkryłem narastający optymizm i nadzieję na przyszłość. Tytuł piosenki zaczerpnąłem ze starego serialu BBC, „Tomorrow’s World”, który w latach 80. oglądałem w telewizji. Zawsze interesowały mnie rozmyślania na temat tego, jak będzie wyglądać przyszłość. Dziś tamte przewidywania sprawiają wrażenie uroczych i naiwnych. Nikt tak naprawdę nie wie, co przyniesie przyszłość.

Miesiąc temu Matt natomiast opublikował przeróbkę utworu „Bridge Over Troubled WaterSimona i Garfunkela.

KOMENTARZE

Przeczytaj także