Matt Heafy (Trivium) przerabia słynny utwór formacji Toto [WIDEO]

/ 6 lipca, 2018

Choć kompozycja „Africa” grupy Toto, która znalazła się na albumie „Toto IV”, stała się przebojem przeszło 35 lat temu, to ostatnio zyskała nowe życie w sieci, dzięki m.in. memom, a także nowej wersji zaprezentowanej przez grupę Weezer. Teraz zadania podjął się Matt Heafy, lider metalowej formacji Trivium.

Matt Heafy uratował fana podczas koncertu

Pewnie twórcy tego utworu nie przypuszczaliby, że zmierzy się z nim także metalowiec z krwi i kości w koszulce z logiem szwajcarskiego zespołu Coroner. A jednak… W sieci możecie zapoznać się z interpretacją gitarzysty i wokalisty amerykańskiego Trivium:

To nie pierwszy raz, gdy Heafy mierzy się z dość nieoczywistymi piosenkami. Wcześniej udostępnił m.in. swoje wykonania „If I Could Turn Back Time” Cher czy „Can't Help Falling in Love” Elvisa Presleya.

Weezer z wielkim przebojem

Na sam koniec, wróćmy do wspomnianego koweru twórców słynnego przeboju „Buddy Holly”. Pewna 14-letnia fanka zespołu Weezer, o imieniu Mary, postanowiła zachęcić swoją ulubioną kapelę, aby nagrała ona przeróbkę utworu „Africa”.

Najpierw na Twitterze pojawił się specjalny profil „weezer cover africa by toto”. Zespół w miarę szybko zareagował i… zgodził się nagrać cover grupy Toto. Tyle, że muzycy zamiast piosenki  o fascynacji Afryką, zaprezentowali przeróbkę innego, wielkiego ich hitu, a mianowicie „Rosanny”.

W końcu jednak grupa Weezer spełniła zachciankę swoich fanów i udostępniła w sieci własną wersję tej słynnej kompozycji. 

Jak się okazało całość stała się dużym przebojem. W notowaniu amerykańskiej listy Billboard 100 z 12 czerwca utwór zajął 89. miejsce. Była to najlepsza pozycja grupy Weezer na listach przebojów od prawie dekady,

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także