Matt Heafy (Trivium) mówi, jak Metallica zmieniła jego życie

/ 8 kwietnia, 2020

Matt Heafy kiedy był nastolatkiem początkowo interesował się takimi zespołami jak Blink-182. Nie czuł się jednak najlepiej grając taką muzykę i rozważał porzucenie gry na gitarze. Wtedy jednak nastąpił przełom.

W wywiadzie dla „Ultimate Guitar” Matt wspomina:

Ktoś pożyczył mi „Czarny album” Metalliki. Nigdy wcześniej nie słyszałem metalu i nagle zdałem sobie sprawę, że jest to moja muzyka. Chciałem się nauczyć ją grać. Pierwszą metalową piosenką, jaką się nauczyłem i wykonałem na żywo była „No Leaf Clover” Metalliki i dzięki niej załapałem się na przesłuchanie do Trivium. Członkowie Trivium powiedzieli: „Jesteś całkiem niezły, może przyjdziesz na przesłuchanie do nas?”. Na przesłuchaniu wykonałem „For Whom The Bell Tolls”.

%%REKLAMA%%

24 kwietnia ukaże się nowy album metalowego zespołu Trivium. Zatytułowany będzie „What The Dead Men Say”.

Na „What The Dead Men Say” znajdą się następujące utwory:

  1. "IX"
  2. "What the Dead Men Say"
  3. "Catastrophist"
  4. "Amongst the Shadows and the Stones"
  5. "Bleed Into Me"
  6. "The Defiant"
  7. "Sickness Unto You"
  8. "Scattering the Ashes"
  9. "Bending the Arc to Fear"
  10. "The Ones We Leave Behind"

REKLAMA

Już teraz zamówić możesz kwietniowego „Teraz Rocka”, który opublikowany zostanie – z powodów logistycznych – nieco później, czyli 1 kwietnia. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze Rojku, Yes, Marillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest w przedsprzedaży – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także