Matt Sorum: Axlowi nie spodobały się piosenki Slasha

/ 24 sierpnia, 2020

W połowie lat 90., po zakończeniu trasy koncertowej promującej „Use Your Illusion” Guns N’ Roses mieli zabrać się do pracy nad kolejną płytą. Perkusista Matt Sorum wspomina w wywiadzie dla „Drum for the Song”, że Slash zaproponował mu wspólne napisanie piosenek.

Matt mówi:

Zadzwonił do mnie i powiedział: „Matt, napiszmy razem piosenki”, na co ja: „Dzięki Slash, fajny pomysł”. Skomponowaliśmy je, a potem przyszli Axl i Duff, stwierdziliśmy więc, że damy im je posłuchać, może spodobają się Axlowi. Ale Axlowi nie spodobało się to, co usłyszał. Powiedział: „Chcecie nagrać zupełnie inną płytę”. Wówczas słuchał Nine Inch Nails. Stwierdziliśmy więc ze Slashem: „Skoro mamy te piosenki, to nagrajmy je”. Zadzwoniliśmy do wytwórni, a ona dała nam kontrakt i tak powstała pierwsza płyta Slash’s Snakepit.

%%REKLAMA%%

Debiutancki album Slash’s Snakepit ukazał się w 1995 roku pod tytułem „It’s Five O’Clock Somewhere”. Slash opuścił Guns N’ Roses, a z Mattem Sorumem nawiązał współpracę także w zespole Velvet Revolver, który zadebiutował w 2004 roku albumem „Contraband”.

[GUNS N' ROSES WYDANIE SPECJALNE – KUP TERAZ]

rf | fot. Daigo Oliva

KOMENTARZE

Przeczytaj także