Matt Sorum zdradził, który utwór Guns N’ Roses powstał w stanie absolutnego upojenia

/ 4 listopada, 2020


Okoliczności powstania utworów bywają bardzo różne. Niekiedy do odpowiedniego efektu niezbędny był alkohol. Dużo alkoholu. Podobnie było z pewną kompozycją Guns N’ Roses…


Nie ma wątpliwości, że podwójny album „Use Your Illusion” to jedno z największych osiągnięć zespołu Guns N’ Roses. To na tych płytach znalazły się takie kompozycje jak „November Rain”, „Civil War” czy „Don’t Cry”. Okoliczności powstania płyty również były ciekawe, a o jednym z epizodów postanowił odpowiedzieć perkusista Matt Sorum.

Gdy wróciliśmy do studia po południowym koktajlu, było happy hour, drinki były tanie, więc wypiliśmy więcej niż kilka. Mike [Clink – producent] spojrzał na nas i powiedział: „Chłopaki… idźcie do domu!”. Ale odparliśmy, że chcemy jamować. Izzy miał akurat ten mocny kawałek „You Ain’t the First” i, jeśli się wsłuchasz, to jest to w zasadzie pijacka piosenka piracka! Byliśmy w doskonałym stanie, żeby ją nagrać.

Wydaje mi się, że miałem tamburyn, ledwo mogłem uderzać w bęben basowy, więc musiałem zmusić jednego z technicznych do uderzenia w niego, ponieważ nie mogłem tego zrobić w odpowiednim momencie. Byłem zalany. Tamburyn, jak się wsłuchasz, niekiedy brzmi niepewnie, ale jest na swój sposób doskonały.

„Use Your Illusion” to jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90. Muzycy nagrywali go w kilku studiach nagraniowych na terenie Stanów Zjednoczonych od stycznia do sierpnia 1991 roku. Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 17 września tego samego roku. Tylko w USA kilkukrotnie pokryło się platyną.

GUNS N’ ROSES WYDANIE SPECJALNE – KUP TERAZ

KOMENTARZE

Przeczytaj także