Matthias Jabs (Scoprions): Nie powinniśmy nagrywać tej płyty, to był błąd

/ 5 października, 2017

Scorpions to maszynka do nagrywania dobrych płyt i chwytliwych utworów. Między innymi z tego powodu są w ścisłej światowej czołówce. Jednak jak każdy zespół, mieli w swojej historii słabsze momenty, a o najpoważniejszym w wywiadzie dla „AZ Central” powiedział gitarzysta formacji, Matthias Jabs.

Nowe zeznania świadków w sprawie Decapitated

Muzyk przyznał, że największe kłopoty w studiu nagraniowym pojawiły się w drugiej połowie lat 90., kiedy to klasyczne rockowe granie zostało zepchnięte na drugi plan przez grunge i rocka alternatywnego. Próba poradzenia sobie w nowych okolicznościach okazała się dla Scoprions dość problematyczna:

Pierwszy raz w historii zespół Scorpions nie wiedział, co zrobić. Zaczęliśmy słuchać producentów i wydawców, co do tej pory nam się nie zdarzało. No i stworzyliśmy największą wydawniczą pomyłkę w naszej historii – nagraliśmy płytę „Eye II Eye” i wyruszyliśmy w trasę. Szybko zrozumieliśmy, że obraliśmy złą drogę. Fani nam to powiedzieli. Musieliśmy wrócić do tego, co robiliśmy wcześniej.

Jabs przyznał jednak, że to było ważne doświadczenie dla całego zespołu:

Patrząc z perspektywy czasu, to była dobra pomyłka, ponieważ szybko zrozumieliśmy nasz błąd i się zrehabilitowaliśmy.

Przypomnimy, że już rok później – w 2000 roku – Scorpions opublikowali płytę „Moment of Glory”, na której znalazły się największe przeboje nagrane z udziałem orkiestry symfonicznej. To wydawnictwo nie zostało przyjęte zbyt ciepło, ale dużo lepiej było w 2004 roku, gdy w końcu pojawił się album studyjny zespołu zatytułowany „Unbreakable”. Zdaniem wielu właśnie wtedy formacja wróciła na właściwe tory.

Scorpions ponownie w Polsce

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie powróci do Polski jeszcze w tym roku. Po sukcesie trasy z okazji 50. rocznicy powstania i fenomenalnym występie podczas festiwalu w Oświęcimiu, formacja Scorpions po raz kolejny wyrusza na koncerty, które zaplanowano po obu stronach Atlantyku. Giganci rocka wystąpią także w hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu. Koncert odbędzie się 1 grudnia

Do regularnej sprzedaży trafiły wejściówki na koncert Scoprions. Bilety w cenach od 195 do 355 złotych oraz wejściówki VIP, za które trzeba zapłacić 699 złotych, dostępne są już w internetowych sklepach z biletami. Jako support pojawi się grupa Nocny Kochanek.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także