Matthias Jabs (Scorpions) krytykuje koncerty samochodowe

/ 16 sierpnia, 2020

Koncerty dla publiczności zgromadzonej w samochodach to jedna z form radzenia sobie przez promotorów w czasach koronawirusa. Takie koncerty dała między innymi Doro. Ale wielu innych wykonawców jest do nich nastawiona krytycznie. Wśród nich jest Matthias Jabs ze Scorpions, który w wywiadzie dla „Pollstar Live” powiedział:

Scorpions nie są zainteresowani koncertami w kinach samochodowych. Takie koncerty nie mają żadnej atmosfery ani dla publiczności ani dla zespołu. Trzeba się komunikować z publicznością. Podobnie w przypadku streamowania koncertu bez udziału fanów. Może uda utrzymać się poziom energii przez dwie, trzy piosenki, ale co zrobisz po godzinie? Nie masz się do kogo zwrócić, nikogo nie widzisz, nikt z tobą nie śpiewa.

Nasz plan A to zagranie w maju przyszłego roku koncertów w Las Vegas, które mieliśmy zaplanowane na lipiec. Nie mamy planu B. Wynalezienie szczepionki zajmuje dużo czasu, a ona jest warunkiem do powrotu przemysłu rozrywkowego. To jedyny sposób. Wolimy poczekać i wznowić działalność na normalnych zasadach.

%%REKLAMA%%

Póki co pozostają płyty. Scorpions zapowiadają wydanie specjalnego boksu. 3 października 2020 roku ukaże się specjalny, limitowany do 2020 sztuk box „Wind Of Change: The Iconic Song” z okazji 30. rocznicy wydania piosenki „Wind Of Change” i zjednoczenia Niemiec. Będzie tam także 5 wersji utworu na CD lub 12 calowym winylu: wersja oryginalna z albumu, wersja nagrana z Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej, wersje po rosyjsku i hiszpańsku oraz niepublikowana wersja demo Klausa Meine. W samym sercu box setu będzie ręcznie zdobiony unikalny kawałek Muru Berlińskiego, z czerwoną gwiazdą „Wind of Change” i ręcznie pisanym przez Klausa Meine tekstem „Wind of Change”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także