Matthias Jabs: Scorpions zasługują na miejsce w Rock and Roll Hall of Fame

/ 22 września, 2017

Od lat Rock and Roll Hall of Fame wywołuje mieszane odczucia. Z jednej strony to świetna inicjatywa, dzięki której uhonorowani są najważniejsi wykonawcy z kręgu rocka, z drugiej wciąż brakuje wielu ważnych zespołów, takich jak m.in. Iron Maiden, Slayer, Judas Priest, King Crimson czy Faith No More. Wśród nieobecnych jest także niemiecka legendarna formacja Scorpions

Stone Temple Pilots udostępnia archiwalne nagranie

W jednym z wywiadów jakiego ostatnio udzielił Matthias Jabbs, dziennikarz zapytał gitarzystę Scorpions o ewentualne dołączenie do Rock and Roll Hall of Fame:

Słyszałem już wiele razy, że Scorpions powinni się tam znaleźć. Zwłaszcza wtedy, gdy zobaczysz jakie zespoły tam się znajdują. Pasujemy idealnie. Myślę, że przez ostatnie 50 lat zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zasłużyć na obecność w tym miejscu. Może to jeszcze nie ten czas, ale oby któregoś dnia to się wydarzyło. Nie miałbym nic przeciwko. 

Do Hall Of Fame mogą dostać się artyści, którzy pierwszych nagrań dokonali co najmniej 25 lat temu. Dlatego też zespół Scorpions po raz pierwszy mógłby się dostać do Rock'n'Rollowego Salonu Sław w 1997 roku (zadebiutowali w 1972 albumem „Lonesome Crow”).

Podczas ostatniej ceremonii włączenia do Rock And Roll Hall Of Fame wprowadzeni zostali Electric Light Orchestra, Joan Baez, Journey, Pearl Jam, Tupac Shakur Yes.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania ponad 600 ekspertów od muzyki rockowej. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50 % głosów.

33. ceremonia wprowadzenia do rockowej Galerii Sław odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku w Public Hall w Cleveland. 

Scorpions ponownie w Polsce

Po sukcesie trasy z okazji 50. rocznicy powstania i fenomenalnym występie podczas festiwalu w Oświęcimiu, formacja Scorpions po raz kolejny wyrusza na koncerty, które zaplanowano po obu stronach Atlantyku. Giganci rocka wystąpią także w hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu. Koncert odbędzie się 1 grudnia.  

Do regularnej sprzedaży trafiły wejściówki na koncert Scoprions. Bilety w cenach od 195 do 355 złotych oraz wejściówki VIP, za które trzeba zapłacić 699 złotych, dostępne są już w internetowych sklepach z biletami. 

W roli supportu zaprezentuje się zespół Nocny Kochanek.

Obecnie zespół Scorpions koncertuje po Ameryce Północnej wraz z Megadeth w ramach trasy „Crazy World”.  

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także