Matty Healy (The 1975) krytykuje muzykę indie

/ 30 maja, 2017

Healy przyznał, że należy do grupy „uprzywilejowanych dzieciaków należących do klasy średniej” i nie potrafi stwarzać pozorów bycia kimś, kim w rzeczywistości nie jest.

The 1975. Premiera singla „By Your Side”

Rozmawiając z redaktorem magazynu Sunday Times Style wypowiedział się na temat przemówienia, które wygłosił na tegorocznym rozdaniu nagród BRIT.

Cóż, to całe mówienie „nie obchodzi mnie to” nigdy nie było częścią mojego życia. To dlatego indie jest najbardziej znienawidzoną przeze mnie sceną muzyczną – sceną, na której udajesz, że nie obchodzi ciebie zła ocena twoich zdolności muzycznych.

The 1975 występowali ostatnio w The Filmore w Detroit, gdzie Healy poświęcił chwilę na zwrócenie uwagi na ostatnie tragiczne wydarzenia: 

Jestem cholernie wkurzony. Jestem znudzony. Jestem znudzony nacjonalizmem i jestem znudzony rasizmem. To koniec. Nacjonalizm, religia, wszystkie te regresywne rzeczy – skończyły się. Nie możemy tego kontynuować. Teraz posłuchajcie! Nie wiem wszystkiego, racja. Jestem tylko osobą, która znalazła się tu celowo. Jesteśmy z Manchesteru, gdzie spędzaliśmy większość swojego czasu, aktualnie też  to robimy i ktoś nagle podkłada bombę, dziś w nocy i zabija grupę dzieciaków, które przyszły na koncert. Nie potrzebuje być wyedukowany we wszystkim, aby powiedzieć że jest to nonsensem. Nie wiem w jakim celu ktoś podejmuje się takich działań.

The 1975 obecnie pracują nad trzecim albumem, który ma nosić tytuł „Music For Cars”

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także