Maynard James Keenan komentuje wyrzucenie fanów z koncertu

/ 8 listopada, 2017

Przypomnijmy: ponad 60 osób zostało wyproszonych z koncertu A Perfect Circle w Reading w stanie Pensylwania, gdyż wbrew zakazom nagrywały koncert.

Scorpions mają swoje emoji

Przed koncertem A Perfect Circle został wyświetlony komunikat, że wszelkie nagrywanie i robienie zdjęć, nawet telefonem, jest surowo zabronione i będzie skutkowało usunięciem z koncertu.

Ponad 60 osób nie zastosowało się do tego zakazu i zostało usuniętych przez ochronę. Organizator tłumaczył, że takie było polecenie zespołu:

Porozmawiajcie z Maynardem. Taka polityka w 110% pochodzi od zespołu, dotyczy zarówno Toola, APC i Puscifer. To nic nowego.

Teraz do sprawy odniósł się wywołany do tablicy Maynard James Keenan, odpisując jednemu ze zirytowanych fanów:

Żadnego. Nagrywania. Pod. Żadnym. Pozorem. Od. 25. Lat. Dajcie się ponieść. Wyłączcie [telefony] i cieszcie się z przejażdżki.

Latem 2018 roku A Perfect Circle przyjedzie na pierwszą od kilkunastu lat trasę do Europy. Grupa ogłasza kolejne koncerty, pojawi się między innymi na niemieckich festiwalach Rock Am Ring i Rock Im Park.

W październiku 2017 roku zespół opublikował nowy utwór, zatytułowany „The Doomed”. Jest to pierwsza nowa kompozycja zespołu od czasu „By And Down” z 2013 roku. Na tegorocznych koncertach mogliśmy usłyszeć też dwa inne nowe utwory.

Wszystko wskazuje na to, że nowe wydawnictwo studyjne A Perfect Circle ukaże się już niebawem. Wokalista Maynard James Keenan zasugerował ostatnio na swoim Twitterze, że stanie się to w 2018 roku. Pierwotnie mówiło się, że płyta wyjdzie w tym roku, jednakże wokalista A Perfect Circle w jednym z wywiadów wyjaśniał przyczyny opóźnienia:

[…] Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także