Maynard James Keenan pracuje nad płytą… Puscifer

/ 20 lutego, 2018

Gdy prace nad nowym albumem Tool weszły w zaawansowane stadium, wokalista Maynard James Keenan zaskoczył wszystkich, ogłaszając, że pracuje nad nowym albumem zespołu Puscifer.

Szczegóły nowego albumu A Perfect Circle

Maynard James Keenan opublikował na swoim Instagramie zdjęcie, z którego wynika, że pracuje nad nowym albumem zespołu Puscifer. Wiadomość ta pojawiła się w tygodniu, w którym coraz więcej mówi się o nagraniach nowej płyty Tool.

Tymczasem gitarzysta Tool, Adam Jones, podzielił się informacją, że Keenan planuje nagrać wszystkie partie wokalne na przestrzeni trzech tygodni, na przełomie marca i kwietnia.

Kilka dni temu, na swoim koncie na Twitterze wokalista Maynard James Keenan napisał z kolei:

Kilka miesięcy temu, po 11 latach błagań, zacząłem dostawać od chłopaków pliki muzyczne z dopiskiem FINALNY. W teorii oznacza to, że forma utworów nie zmieni się już, kiedy będę pisał teksty i melodie. W teorii. Wciąż czekam na dopisek FINALNY przy jednym [utworze]. Teksty i melodie są gotowe w 100% wszystkich utworów z wyjątkiem jednego. Pewnego dnia je nagramy. Wciąż daleko do mety, ale przynajmniej jesteśmy coraz bliżej.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się nowy album Tool. Wiadomo natomiast, że 20 kwietnia do sklepów trafi nowa płyta A Perfect Circle. Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się nakładem BMG. Na płycie znajdzie się 12 utworów, oto szczegółowa tracklista:

 1. Eat The Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Contrarian
 4. The Doomed
 5. So Long, And Thanks For All The Fish
 6. TalkTalk
 7. By And Down The River
 8. Delicious
 9. DLB
 10. Hourglass
 11. Feathers
 12. Get The Lead Out

Ostatni album Puscifer ukazał się w 2015 roku pod tytułem „Money Shot”. Czy w 2018 roku ukażą się płyty wszystkich trzech zespołów w jakie zaangażowany jest Maynard James Keenan?

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także