Maynard James Keenan (Tool) mówi, dlaczego założył sztuczne piersi i perukę na scenie

/ 23 maja, 2023


Sporo komentarzy wzbudził występ zespołu Tool na zeszłotygodniowym festiwalu Welcome To Rockville.


21 maja zespół Tool był gwiazdą festiwalu Welcome To Rockville na Florydzie. Wokalista Maynard James Keenan wystąpił na scenie mając na sobie sztuczne piersi i blond perukę, a także umalowane szminką usta. Wielu komentatorów podejrzewało, że był to jego komentarz odnośnie prawa, jakie przeforsował konserwatywny gubernator Florydy, Ron DeSantis, zakazującego wstępu osobom nieletnim na transgenderowe występy. Jako że na Welcome To Rockville nie obowiązywał limit wieku, Maynard James Keenan złamał prawo.

W wywiadzie dla „The Messenger” Maynard zaprzeczył jednak, by jego strój był reakcją na te przepisy:

Nie jestem upolitycznionym gościem. To nie miało nic wspólnego z Florydą. Przebierałem się jeszcze na długo zanim te clickbaitowe typki wyrosły z pieluch. To niewiarygodne jak rozwinęła się technologia produkowania protez, postanowiłem wrócić więc do tego wizerunku. Nie przestaje mnie zadziwiać, jak cokolwiek co zrobisz zostanie przeinaczone i dopasowane do poglądów skrajnej lewicy lub prawicy.

Zapytany czy miał z tego powodu problemy z prawem, odparł:

Nikt tego prawa nie egzekwuje. Po prostu rzucają takie buble, żeby przygotować grunt pod przyszłoroczne wybory. Uważam, że ograniczanie dostępu do czegokolwiek jest absurdalne. Dobry rodzic nauczy dzieci, jak z rozsądkiem podchodzić do wszystkiego i nauczy ich decydować, co chcą, a czego nie chcą oglądać.

Fragment niedzielnego koncertu Toola możecie obejrzeć poniżej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także