Me And That Man pokazał teledysk, który wytwórnia chciała ocenzurować [WIDEO]

/ 10 stycznia, 2022


Do sieci trafił teledysk do utworu „Blues & Cocaine”, którego premierę zablokować chciał zachodni wydawca Me And That Man.


Me And That Man opublikował teledysk do utworu “Blues & Cocaine” z płyty „New Man, New Songs, Same Shit, vol.2” z gościnnym udziałem Michale Gravesa z zespołu The Misfits. Klip ten mógł nie ujrzeć światła dziennego.

Jak pisze Nergal:

„Blues & Cocaine” to chyba NAJBARDZIEJ kontrowersyjny utwór, jaki kiedykolwiek opublikowałem. Uwielbiam tę piosenkę i wideo jej towarzyszące – myślę, że na pewno jest to jeden z najmocniejszych punktów całego albumu. O mały włos utwór nigdy nie ujrzałby światła dziennego. Szczegóły są, szczerze mówiąc, zbyt „polityczne” jak na mój gust… a ja jestem tylko błaznem w Trybunale Opinii Publicznej. Mam nadzieję, że podoba Wam się fascynujący, gościnny występ Pana Michale Graves’a za mikrofonem.

O zbyt „politycznych” szczegółach Nergal kilka miesięcy temu opowiadał w „Teraz Rocku”:

Nakręciliśmy teledysk z Michale’em, ale okazało się, że on gdzieś się pozytywnie wypowiadał o ruchu Proud Boys, którzy powiązani są z puczem na Kapitolu. Ja mam to w dupie, potrafię oddzielić artystę od człowieka. Dla mnie Trump jest kretynem. Mój kolega, z którym zakładałem Behemotha, Adam „Desecrator” Malinowski, naukowiec po Harvardzie jest „trumpowcem”. Mam się z nim o to napierdalać? Wciąż jesteśmy kolegami, chociaż nie rozumiem, jak wykształcony, obyty facet może kogoś takiego wspierać. Mogę z czymś się nie zgadzać albo nawet piętnować, ale jestem antyfanem cancel culture i bardzo mi się nie podoba, że świat wpada w skrajną dychotomię. Jednak nasz niemiecki label jest bardzo wrażliwy na tym punkcie, wystraszył się i schował teledysk do szuflady. Ubolewam nad ułomną kondycją świata. Mi chodzi tylko o piosenkę, a „Blues & Cocaine” jest fantastycznym numerem.

Teledysk możecie obejrzeć poniżej.

Już 13 stycznia rozpoczyna się polska trasa koncertowa Me And That Man z udziałem Johna Portera, która obejmie następujące miasta:

  • 13.01 Tczew – CkiS
  • 14.01 Goleniów – GDK
  • 15.01 Wrocław – Stary Klasztor
  • 16.01 Płock – POKiS
  • 20.01 Katowice – P23
  • 21.01 Kraków – Hype Park
  • 22.01 Warszawa – Progresja
  • 23.01 Białystok  – Zmiana Klimatu

fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także