Me And That Man. Posłuchaj sesji z radia BBC

/ 27 marca, 2017

Me And That Man, na czele którego stoi Adam Nergal Darski z zespołu Behemoth i John Porter, nagrał sesję w słynnym Maida Vale Studio w radiu BBC. Poniżej możecie wysłuchać tych nagrań, a także wywiadu z Nergalem.

Behemoth najlepszym polskim zespołem metalowym?

Londyńskie studio Maida Vale funkcjonuje od 1946 roku. Nagrywane są w nim sesje radiowe dla BBC. Od 1967 roku aż do śmierci w 2004 roku słynny dziennikarz radiowy John Peel rejestrował w nim sesje do swojej audycji. Wystąpiły w niej takie gwiazdy, jak AC/DC, Led Zeppelin, Bauhaus, Joy Division i Black Sabbath.

Jak w studiu BBC zabrzmiał zespół Me And That Man możecie przekonać się pod tym adresem.

Debiutancki album Me And That Man, "Songs Of Love And Death", trafił do sprzedaży 24 marca 2017 roku. Dwa dni później ruszyła europejska trasa koncertowa. Latem grupa będzie gwiazdą niemieckich festiwali Rock Am Ring i Rock Im Park, a jesienią prawdopodobnie ruszy trasa po Polsce.

Mimo zaangażowania w Me And That Man, Nergal już rozpoczął prace nad nowym albumem Behemotha. W rozmowie z magazynem „Metal Hammer” powiedział:

Jesteśmy w trakcie pisania. Ostatnio jestem bardzo twórczy. Gdy już zrobiłem Me And That Man, wróciłem z wielkim głodem, aby stworzyć nową muzykę dla Behemotha.

Jest trochę inaczej. Z jednej strony ruszamy z tego samego miejsca, w którym się zatrzymaliśmy po „The Satanist”, ale ja się ciągle rozwijam. Są nowe dźwięki, nowe smaki, które włączymy w nowe kompozycje.

To jest ekscytujące. Kilka utworów mamy rozpoczętych, niektóre są ukończone, ale z niczym się nie śpieszymy. Chcemy być pewni, że wszyscy są tego samego zdania, każdy jest zadowolony z procesu oraz że czujemy się komfortowo z tego co właśnie powstaje.

Wszystkie te osoby, które nie są zadowolone z tego, że robię coś na boku – spokojnie. Behemoth idzie do przodu i mogę się założyć, że będzie lepiej niż kiedykolwiek. Bądźcie cierpliwi. Muszę najpierw zrobić tą rzecz, później wrócę i stworzę coś, co będzie ponownie spektakularne.

Dyskografię Behemoth zamyka album „The Satanist” z 2014 roku.

rf | fot. Oskar Szramka

KOMENTARZE

Przeczytaj także