Megadeth i Marty Friedman po 23 latach znów zagrają razem

/ 14 lutego, 2023

Zespół Megadeth ogłosił wyjątkowy, transmitowany w sieci koncert. Jako jeden z gości na scenie pojawi się Marty Friedman.


Megadeth zagra ze swoim byłym gitarzystą, Martym Friedmanem, na specjalnym koncercie, który odbędzie się 27 lutego w Budokan Arena w Tokio. Występ będzie transmitowany na żywo na całym świecie. Będzie to pierwszy od 23 lat koncert legendarnego thrashmetalowego zespołu z Friedmanem w składzie.

Po odejściu z Megadeth w 2000 roku Friedman przeniósł się kilka lat później do Japonii, gdzie kontynuował nagrywanie muzyki i stał się osobowością telewizyjną. Podczas swojego dziesięcioletniej przygody z Megadeth, wirtuoz gitary zagrał między innymi na klasycznych albumach „Rust in Peace” i „Countdown to Extinction”.

Marty i ja jesteśmy przyjaciółmi od ponad 23 lat, czyli od momentu, gdy ostatnio graliśmy razem. Słyszę jego muzykę każdego wieczoru, a on wciąż jest w czołówce najlepszych gitarzystów, jakich kiedykolwiek słyszałem. To niesamowita gratka dla fanów, jak i dla mnie samego.

– powiedział frontman Megadeth, Dave Mustaine.

Koncert w Japonii rozpocznie się 27 lutego o godzinie 10:00 czasu polskiego. Dostęp do transmisji kosztuje 15 dolarów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także