Megadeth w Polsce. Wiemy, kto zagra przed zespołem Mustaine’a… Będzie się działo!

/ 13 marca, 2023
fot. Travis Shinn

Skład lipcowego koncertu, którego gwiazdą będzie Megadeth, został uzupełniony przez dwóch wykonawców.


Koncert Megadeth, który zorganizowany został pod szyldem „Triple Thrash Triumph”, odbędzie się 23 lipca 2023 roku w katowickim Spodku. Ogłoszone kilka lat temu wydarzenie wzbudza ogromne zainteresowanie ze strony miłośników ciężkich brzmień. Emocje urosły jeszcze bardziej, ponieważ organizator – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – podał nazwy dwóch wykonawców, którzy domknęli skład wydarzenia.

Oficjalnie przekazać możemy, że przed Megadeth zagrają Kreator oraz Sacred Reich!

Bilety na wydarzenie wciąż dostępne są w sprzedaży.

Megadeth nigdy nie byli najbardziej popularnym, najbardziej ekstremalnym ani najzabawniejszym zespołem z Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Ale prawdopodobnie są najciężej pracującym i najbardziej konsekwentnym, więc tylko oni po czterech dekadach na scenie nagrywają tak fantastyczne albumy, jak wydany w 2022 roku „The Sick, the Dying… and the Dead!”. Megadeth wracają do Polski, by w katowickim Spodku zagrać wam swoją symfonię zniszczenia.

Megadeth to oczywiście Dave Mustaine, pierwsza gitara thrashu i jedyny w swoim rodzaju głos, ale jego towarzysze również są mistrzami w swoim fachu. Na drugiej gitarze partneruje mu Kiko Loureiro (wcześniej filar brazylijskiej Angry), a sekcja rytmiczna to basista James LoMenzo (widywany na scenie u boku m.in. Zakka Wylde’a) oraz perkusista Dirk Verbeuren (od Soilwork po The Devin Townsend Project). Razem tworzą jeden z najlepszych zespołów koncertowych we współczesnym metalu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także