Megadeth wyruszy w niezwykły rejs

/ 27 września, 2018

Parostatkiem w piękny rejs… wyruszy zespół Megadeth, który właśnie ogłosił Megacruise – wyjątkowy festiwal na luksusowym statku wycieczkowym.

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów Megacruise. Póki co wiadomo, że odbędzie się on w 2019 roku i odbywać się będzie na Oceanie Spokojnym. Dokładna data Megacruise nie jest znana, lecz można podejrzewać, że będzie się ona zbiegała z premierą nowego albumu Megadeth, która planowana jest na wiosnę 2019 roku. Wkrótce powinniśmy poznać też zespoły, które wezmą udział w tej akcji.

Niedawno Dave Mustaine w rozmowie z portalem „Guitar World”, potwierdził, że grupa od kilku tygodni pracuje nad nowym albumem. Aktualnie członkowie zespołu pracują każdy w swoim domu, przesyłając między sobą riffy i pomysły na piosenki. Gdy tylko ten etap dobiegnie końca, Mustaine zacznie tworzyć z nich gotowe utwory.

Zapytany, czy nowy album Megadeth ukaże się w 2019 roku, Mustaine odpowiada:

Zdecydowanie. Na pewno. Zupełnie nowa płyta. Myślę, że szanse na to są około 95%. A jeśli chodzi przynajmniej o jedną nową piosenkę to 100%. Bez wątpienia.

Wcześniej Mustaine przyznawał, że chciałby wydać nowy album Megadeth w okolicach kwietnia 2019 roku, gdyż wtedy ma wystartować nowy, objazdowy festiwal zespołu:

Celujemy w kwiecień przyszłego roku. Wkrótce ogłosimy ogromny festiwal. Management poinformuje was o tym, jak tylko to będzie możliwe.

To wielka sprawa. Coś podobnego do Gigantour, ale znacznie świeższego. Zagramy w kwietniu w 10 miastach. W połowie roku zrobimy to w formie trzydniowego, weekendowego festiwalu, a pod koniec roku prawdopodobnie damy jeszcze kolejnych 10 koncertów.

Tymczasem już 22 października basista David Ellefson zjawi się na jednym występie w Polsce – 22 października będzie go można spotkać w Riff Megastore w Warszawie w ramach trasy „Basstory: An Intimate Evening Of Riffs And Repartee With David Ellefson”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także