Megadeth zawdzięcza wszystko Metallice? Kontrowersyjne słowa jednego z muzyków

/ 17 września, 2020

Megadeth i Metallica przez lata mocno ze sobą konkurowały. Dave Mustaine założył Megadeth po tym, jak na wiosnę 1983 roku został wyrzucony z Metalliki. Chciał wówczas udowodnić, że jego zespół jest lepszy, co wielokrotnie prowadziło do konfliktów w prasie.

Basista Megadeth, David Ellefson, ma dziś nieco odmienne zdanie, co pokazał w rozmowie dla radia WRIF:

Jesteśmy jedynie gałęzią drzewa Metalliki. Spójrzmy prawdzie w oczy, tym bardziej, że Dave był w Metallice. Zawdzięczamy więc wszystko Metallice. To oni wyważyli te drzwi dla nas i dla Anthraxu, Slayera, a potem Pantery i Lamb Of God. Nic by z tego nie wyszło, gdyby nie Metallica, która niczym półtonowy goryl przecierała szlak przez dżunglę. Rzeczy i skala, na którą je robili, pozwalała im wyważać drzwi, odmieniając nasze życia. Jak powiedział to Scott Ian, jesteśmy braćmi z tej samej rodziny, tyle że jeden z braci założył Microsoft (śmiech). Tym bratem była Metallica. To coś niesamowitego, zmienili cały świat.

%%REKLAMA%%

Megadeth kończy pracę nad nowym albumem studyjnym. Tymczasem Metallica niedawno wydała koncertowy album „S&M2”, o którym możecie przeczytać we wrześniowym „Teraz Rocku”, który jest aktualnie w sprzedaży. Dostępne jest też Wydanie Specjalne w całości poświęcone Metallice.

PAKIET „TERAZ ROCK” + „WYDANIE SPECJALNE” – KUP TERAZ!

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także