Mercyful Fate pracuje nad pierwszym od 1999 roku albumem

/ 6 maja, 2020

Formacja Mercyful Fate w 2019 roku ogłosiła kolejną reaktywację. Zespół zapowiedział szereg koncertów, a jeden z nich miał odbyć się podczas Mystic Festival 2020. Impreza została odwołana i na razie nie wiadomo, czy zespół zostanie dołączony do przyszłorocznego line-upu.

Pojawiła się jednak inna pozytywna wiadomość z obozu Mercyful Fate. Gitarzysta Hank Shermann zdradził w ostatnim wywiadzie, że muzycy mają „sześć lub siedem niemalże gotowych utworów”, które powstają z myślą o następczyni płyty „9” z 1999 roku. Nie podał co prawda żadnych szczegółów, ale wydaje się, że po ponad dwóch dekadach fani w końcu doczekają się nowego wydawnictwa Mercyful Fate.

%%REKLAMA%%

Zespół Mercyful Fate powstał w 1981 roku z inicjatywy Kinga Diamonda i wspomnianego już Hanka Shermanna. Zespół kilkukrotnie zawieszał działalność, żeby po kilku latach wrócić do studia i na scenę. Grupa nagrała w sumie siedem albumów. Przez zespól przewinęło się wielu muzyków, ale o jego trzonie zawsze stanowiła wspomniana wcześniej dwójka. Obecnie w Mercyful Fate grają ponadto perkusista Bjarne T. Holm i gitarzysta Mike Wead. Basista Joey Vera wspomaga zespół podczas występów scenicznych.


REKLAMA

1 kwietnia do sprzedaży trafił nowy „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także