Męskie Granie 2018. Jakie kowery gra Orkiestra na festiwalu?

/ 15 lipca, 2018

W sobotę, w Parku Cytadela, doszło do inauguracji tegorocznej edycji Męskiego Grania. W Poznaniu zagrali: Kortez, Pogodno, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Coma, ponadto publiczność mogła posłuchać utworów Czesława Niemana w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, a na sam finał – tradycyjnie – zaprezentował się zespół Męskie Granie Orkiestra.

Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez w supergrupie?

W tejże grupie znaleźli się trzej liderzy – Dawid PodsiadłoKrzysztof Zalewski i Kortez. Na scenie towarzyszą im także następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Jak co roku, Orkiestra oprócz utworu promującego daną edycję (w tym roku jest to „Początek”), gra – przede wszystkim – kowery. Jakie kompozycje tym razem usłyszała publiczność?

Pojawiły się takie piosenki jak m.in. „Chłopcy” Myslovitz, „Granda” Brodki, „Minus 10 w Rio” Lady Pank, „Niezwyciężony” Armii czy „Wyspa, drzewo, zamek” formacji Perfect. Poniżej możecie zapoznać się z pełną setlistą:

Męskie Granie Orkiestra Setlist Męskie Granie 2018 2018

 
W Poznaniu pojawili się – jak widać – goście. Maciek Maleńczuk wsparł w utworze z repertuaru grupy Maanam, a Katarzyna Groniec zmierzyła się z twórczością Moniki Brodki.
 
Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Przed nami czekają jeszcze następujące przystanki: 
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach. 

szy I fot: materiały prasowe

KOMENTARZE

Przeczytaj także