Męskie Granie 2018. Poznaliśmy utwór promujący tegoroczną edycję [WIDEO]

/ 22 maja, 2018

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania rozpocznie się 14 lipca w Poznaniu, a zakończy 25 sierpnia – tradycyjnie – w Żywcu. Poznaliśmy właśnie najważniejsze szczegóły dziewiątej już edycji imprezy, która od lat bije rekordy popularności.

Life Of Agony odwołali koncert z powodu zagrożenia terrorystycznego

Tak jak w ubiegłym roku, w programie Kuby Wojewódzkiego, emitowanego w telewizji TVN, oraz na antenie radiowej Trójki w specjalnym programie prowadzonym przez Piotra Stelmacha, nastąpiła premiera kompozycji zatytułowanej „Początek”, z którą możecie zapoznać się poniżej:

W zespole Męskie Granie Orkiestra znajdą się: Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski oraz Kortez. Towarzyszyć im będą następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. 

W tym roku festiwal zawita do siedmiu miast, a finał – jak co roku – odbędzie się pod koniec wakacji w Żywcu. Harmonogram koncertów w ramach tegorocznej edycji Męskiego Grania przedstawia się następująco:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Lista wykonawców na poszczególne koncerty zostanie podana już wkrótce. Regularna sprzedaż biletów ruszy w czerwcu.

Od 2010 roku impreza przyciąga tysiące fanów, którzy są ciekawi oryginalnych aranżacji i niepowtarzalnej muzycznej energii. Bowiem każdy koncert to niezwykła mieszanka różnych stylów, gatunków i osobowości scenicznych oraz wykonania, które można usłyszeć tylko podczas tej jedynej w swoim rodzaju trasy. 

Zeszłorocznym singlem promocyjnym „​Męskiego Grania 2017” była kompozycja „Nieboskłon”, który nagrała supergrupa Męskie Granie Orkiestra. W jej składzie znaleźli się m.in. Piotr Rogucki, frontman zespołu Coma, wokalistka Monika Brodka, a także Tomasz Organek, wokalista i gitarzysta formacji Ørganek.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także