Męskie Granie 2018. Zobacz koncertowy finał na żywo

/ 21 sierpnia, 2018

14 lipca, w Poznaniu, rozpoczęła się tegoroczna, dziewiąta już, edycja trasy koncertowej pod szyldem Męskie Granie, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Festiwal zawitał już do sześciu miast. Przed nami pozostał tylko finał, który – jak co roku – odbędzie się pod koniec w Żywcu. Wszyscy ci, którzy nie będą się mogli pojawić w sobotę w Amfiteatrze pod Grojcem, będą mieli okazję zobaczyć całość w internecie. 

Tradycyjnie organizatorzy Męskiego Grania oferują bezpłatną transmisję. Będzie ją można obejrzeć na jednym z czterech dostępnych kanałów – na oficjalnej stronie, na profilu na Facebooku, w serwisie YouTube oraz na portalu Onet

Całość rozpoczyna się o godzinie 16. Dokładną rozpiskę koncertów organizator ogłosi niebawem. 

Na Scenie Głównej w Żywcu zagrają: Daria Zawiałow, EABS, Illusion, Krzysztof Zalewski, Nosowska, ØNA (projekt Tomasza Organka), Pink Freud (20 lat) oraz Męskie Granie Orkiestra. Na scenie Ż zaprezentują się natomiast: Barbara Wrońska, Bass Astral x Igo, LIMBOSKI i New People.

Każdy koncert tradycyjnie zwieńczy swoim występem – wspomniana już – Orkiestra. W składzie tegorocznego zespołu Męskiego Grania znaleźli się trzej liderzy – Dawid PodsiadłoKrzysztof Zalewski i Kortez. Na scenie towarzyszą im także następujący muzycy: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski.

Hymnem dziewiątej edycji Męskiego Grania jest piosenka zatytułowana „Początek”, którą możecie posłuchać poniżej:

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach.

Od 2010 roku Męskie Granie przyciąga tysiące fanów, którzy są ciekawi oryginalnych aranżacji i niepowtarzalnej muzycznej energii. Bowiem każdy koncert to niezwykła mieszanka różnych stylów, gatunków i osobowości scenicznych oraz wykonania, które można usłyszeć tylko podczas tej jedynej w swoim rodzaju trasy. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także