Metal Church zwerbowali Steta Howlanda (ex-W.A.S.P.)

/ 23 kwietnia, 2017

Muzyk dołączył on do grupy jako zastępstwo Jeffa Plate, który w zeszłym miesiącu ogłosił, że odchodzi z Metal Church.

Metal Church singlem zapowiada nowy album

Howland oznajmił, że skontaktował się z nim basista Metal Church, Steve Unger, zaraz po tym jak Jeff Plate po 12 latach wspólnej pracy zrezygnował z bycia ich perkusistą. Zespół posiada szereg zapowiedzianych koncertów na cały rok, w tym sporo letnich festiwali. Poszukiwali więc kogoś, kto zastąpiłby Plate'a.

Kiedy Steve do mnie zadzwonił pierwszą rzeczą, o którą zapytał było: „jak bardzo jesteś teraz zajęty?”. Zaśmiałem się i poprosiłem, aby przeszedł do rzeczy, ponieważ każdy kto mnie zna, wie, że jestem ciągle zajęty. Steve wyjawił, że Jeff zrezygnował i potrzebują oni perkusisty od zaraz. Powiedział również, że ich płyta niebawem zostanie wydana i posiadają mnóstwo letnich dat. Byłem bardzo podekscytowany.

– mówi Howland.

Ex-perkusista W.A.S.P. wspomina o tym, że stał się wielkim fanem Metal Church, kiedy występowali oni wspólnie podczas trasy „Metal Blast”:

Ich perkusistą był wówczas Kirk Arrington, niesamowity fachowiec i niesamowity facet. Zostaliśmy przyjaciółmi natychmiast. Jak to zwykle się zdarza, byłem również starym kumplem Jeffa Plate'a, perkusisty Metal Church przez ostatnie 12 lat. Jeff jest perkusyjnym potworem i jednym z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek możesz mieć nadzieje spotkać. To będzie zaszczyt, aby wejść na jego miejsce.

Howland spotkał się z resztą muzyków w Seattle w zeszłym tygodniu i od razu przeszli do prób, które potwierdziły, że nowy perkusista był trafnym wyborem.

Ostatni album Metal Church, „XI”, został wydany 25 marca 2016 roku i zadebiutował na miejscu 57 na listach Billboard 200. Album powstał we współpracy z Rat Pak Records oraz producentem Kurdtem Vanderhoofem i koproducentem Chrisem Collierem. Jedenasty album grupy wiąże się z powrotem piosenkarza Mike'a Howe'a.

Metal Church zaplanował wydanie „Classic Live” na 28 kwietnia tego roku. Jest to specjalna edycja, na której znajdzie się dziewięć klasycznych utworów zapisanych w wersji audio podczas trasy koncertowej z 2016 roku, a także bonusowe nagranie najnowszej studyjnej wersji „Fake Healer”, która została stworzona w duecie z wokalistą Toddem La Torre z zespołu Queensryche.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także