Metal Doctrine Festival powraca w nowej lokalizacji po zeszłorocznych kontrowersjach

/ 3 sierpnia, 2019

Tegoroczna edycja Metal Doctrine Festival odbędzie się 14 września w Dąbrowie Górniczej. W klubie Rock Out wystąpią między innymi Kat & Roman Kostrzewski, Hellborn, Mentor i Destroyers. Bilety w cenie 50 PLN dostępne są w sprzedaży.

Zeszłoroczna edycja Metal Doctrine Festival miała odbyć się w Piekarach Śląskich ale została odwołana z powodu protestów władz i Kościoła.

Tak o tegorocznej edycji piszą organizatorzy:

METAL DOCTRINE FESTIVAL POWRACA!!!

Po zeszłorocznych problemach w Piekarach Śląskich, wywołanych przez polityków i księży postanowiliśmy przenieść festiwal do Dąbrowy Górniczej.

Pokażmy siłę muzyki i jej niezależność, aby nikt nie ingerował w to jakiej muzyki mamy słuchać i na jakie koncerty chodzić. Mamy nadzieję, że tłumnie zobaczmy się 14 września w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy okazało się, że zeszłoroczna edycja festiwalu nie może się odbyć w Piekarach Śląskich ze względu na protesty, organizatorzy próbowali zorganizować festiwal w Bytomiu, ale tam też napotkali trudności. Jak pisali w oświadczeniu:

Oczywiście nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS. Jeden z nich, na swoim publicznym profilu fb, napisał „Ufam, że prezydent Damian Bartyla nie podda się lewicowej presji i nie wyda zgody na organizację w Bytomiu festiwalu Metal Doctrine”. Gratulujemy temu panu oderwania od rzeczywistości. Jest to typowa retoryka tej partii. Metal Doctrine Festival jest totalnie apolityczny! I jest to jawny atak na nas. I dalej ten sam polityk pisze: „Natomiast Panu Rzecznikowi Wowrowi polecam prześledzić jego historię w Piekarach Śląskich. Jedyną rzeczą, którą wniosła idea organizacji tego koncertu do przestrzeni publicznej były napięcia społeczne. Prowokowanie w mieście sytuacji z definicji mocno konfliktowych nie jest ciekawe.” Jeszcze raz gratulujemy braku świadomości realiów. Jak zapewne wiecie, władze miasta, oraz my sami, byliśmy zdecydowani, aby podjąć rozmowy,niestety nikt na spotkanie z nami nie przyszedł. Jednocześnie podczas mszy we wszystkich lokalnych kościołach odbywała się ostra akcja przeciwko organizacji festiwalu, a także organizatorzy protestu nawoływali do bojkotu, więc kto tu prowokował sytuacje konfliktowe? Warto się jeszcze raz zastanowić…

%%REKLAMA%%

Ostatecznie zeszłoroczna edycja została odwołana.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także