Metal Doctrine Festiwal ostatecznie odwołany. „Niechęć ze strony polityków PiS”

/ 9 października, 2018

Metal Doctrine Festival miał odbyć się się 28 lipca w Piekarach Śląskich, a wystąpić mieli Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamle Besatt, Witchfuck, Prosecutor i Lęk. Festiwal jednak spotkał się z licznymi protestami ze strony księży i części mieszkańców.

Festiwal w Piekarach Śląskich się nie odbędzie? Oświadczenie organizatora

Atmosfera wokół imprezy gęstniała z godziny na godzinę, aż ostatecznie organizator poinformował, że Metal Doctrine Festival nie odbędzie się w Piekarach Śląskich i zapewnił, że będzie szukał innej lokalizacji, w której będzie mogła odbyć się metalowa impreza. Właśnie okazało się, że z tych planów również nic nie będzie:

W obliczu ogromnej ilości zapytań, czujemy się zobowiązani aby poinformować Was, że pomimo starań, nie udało nam się przenieść tegorocznego Metal Doctrine Festiwal w inną lokalizację z powodów sticte organizacyjnych.

– możemy przeczytać w obszernym oświadczeniu. Kilka słów o sytuacji, która wytworzyła się wokół imprezy:

Oczywiście nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS. Jeden z nich, na swoim publicznym profilu fb, napisał „Ufam, że prezydent Damian Bartyla nie podda się lewicowej presji i nie wyda zgody na organizację w Bytomiu festiwalu Metal Doctrine”. Gratulujemy temu panu oderwania od rzeczywistości. Jest to typowa retoryka tej partii. Metal Doctrine Festival jest totalnie apolityczny! I jest to jawny atak na nas. I dalej ten sam polityk pisze: „Natomiast Panu Rzecznikowi Wowrowi polecam prześledzić jego historię w Piekarach Śląskich. Jedyną rzeczą, którą wniosła idea organizacji tego koncertu do przestrzeni publicznej były napięcia społeczne. Prowokowanie w mieście sytuacji z definicji mocno konfliktowych nie jest ciekawe.” Jeszcze raz gratulujemy braku świadomości realiów. Jak zapewne wiecie, władze miasta, oraz my sami, byliśmy zdecydowani, aby podjąć rozmowy,niestety nikt na spotkanie z nami nie przyszedł. Jednocześnie podczas mszy we wszystkich lokalnych kościołach odbywała się ostra akcja przeciwko organizacji festiwalu, a także organizatorzy protestu nawoływali do bojkotu, więc kto tu prowokował sytuacje konfliktowe? Warto się jeszcze raz zastanowić…

Wpis w całości prezentujemy poniżej:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także