Metal Hammer Festival 2017. Poznaliśmy kolejnego wykonawcę

/ 28 kwietnia, 2017

21 lipca w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival. Główną gwiazdą będzie Marilyn Manson, ogłoszono także, że na scenie wystąpi jeden z najbardziej wizjonerskich debiutów tego roku, Zeal & Ardor oraz legendarna formacja Paradise Lost, czyli pionierzy death doom metalu oraz gotyckiej odmiany metalu. Teraz do line-upu dołączył kolejny wykonawca – jest nim projekt Myrkur.

Papa Emeritus (Ghost) łączy siły z Kreatorem

Myrkur to duński projekt, za którym stoi Amalie Bruun. Artystka w swojej twórczości inspiruje się zarówno drugą falą black metalu i taki zespołami jak Ulver czy Darkthrone, a także muzyką grupy Sigur Ros oraz post metalem. Projekt na swoim koncie ma EPkę „Myrkur”, która ukazała się w 2014 roku, rok później z kolei na rynku pojawiła się ich debiutancka płyta „M”. W swojej dyskografii mają również album koncertowy „Mausoleum” (2016). 

Myrkur: „Nattens Barn”

Jak zapowiadają organizatorzy to nie koniec atrakcji, które czekają nas podczas festiwalu, w katowickim Spodku pojawią się jeszcze inni artyści. Na Metal Hammer Festival wciąż są dostępne bilety, m.in. na stronie Ticketpro. Będzie to już ósma edycja festiwalu, dotychczas wystąpili tu tacy artyści, jak Tool, Korn czy Judas Priest.

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także