Metallica znowu zagra z orkiestrą pod hasłem „S&M2”

/ 18 marca, 2019

Zespół Metallica poinformował, że 6 września 2019 roku da  w San Francisco specjalny koncert z udziałem San Francisco Symphony Orchestra. Okazja będzie podwójna: grupa w ten sposób uczci otwarcie Chase Center w San Francisco oraz świętować będzie 20-lecie płyty „S&M”.

Czy Wielka Czwórka jeszcze zagra?

S&M” to koncertowy album Metalliki nagrany z udziałem orkiestry symfonicznej San Francisco pod batutą Michaela Kamena w dniach 21-22 kwietnia 1999 roku. Zespół zaprezentował symfoniczne aranżacje swoich piosenek oraz dwie premierowe kompozycje. Album ukazał się w listopadzie 1999 roku i spotkał się ze skrajnymi opiniami. Nie wszystkim spodobało się, jak zaaranżowane zostały te utwory. Grupa jeszcze tylko dwukrotnie wystąpiła z orkiestrą (jesienią 1999 roku przy okazji premiery płyty) i od tamtej pory nie wracała do tego konceptu.

%%REKLAMA%%

Tegoroczny koncert (pod hasłem „S&M2”) ma być jedynym tego typu wydarzeniem. Tym razem orkiestrą pokieruje Michael Tilson Thomas (Michael Kamen zmarł w 2003 roku). Nie znamy jeszcze szczegółów koncertu i nie wiemy, czy grupa przygotuje na tę okazję premierowe utwory, ani czy dokona znaczących zmian w aranżacjach w stosunku do oryginalnego „S&M”.

Sprzedaż biletów na koncert ruszy 22 marca.

Aktualnie Metallica promuje na koncertach album „Hardwired… To Self-Destruct”. Zanim zakończy się trasa, Metallica ponownie odwiedzi Polskę. Grupa wystąpi 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

W marcowym „Teraz Rocku” możecie natomiast przeczytać o akustycznych koncertach Metalliki, a pretekstem jest akustyczna płyta koncertowa „Helping Hands”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także