Metallica dała niezwykły koncert. Po raz pierwszy zagrała nowy utwór na żywo [WIDEO]

/ 19 grudnia, 2022
fot. Tim Saccenti


Metallica dała trzeci koncert pod hasłem Helping Hands Concert & Auction. Wypełniły go niespodzianki.


Po raz trzeci Metallica zagrała charytatywny koncert pod hasłem Helping Hands Concert & Auction. Występ został podzielony na dwie części. W pierwszej, akustycznej, zespół sięgnął między innymi po repertuar takich artystów jak Thin Lizzy i UFO. W drugiej części grupa zagrała utwory w wersji elektrycznej, w tym po raz pierwszy na żywo wykonała swój najnowszy singel, „Lux Æterna”.

Wykonanie to możecie obejrzeć poniżej.

A oto cała setlista tego koncertu.

Tytuł „Lux Æterna”, który można przetłumaczyć jako „światłość wiekuista”, ma osobiste znaczenie dla Jamesa Hetfielda. Wokalista Metalliki tłumaczy:

W moim życiu i w naszej karierze było dużo mroku, ale zawsze miałem też poczucie nadziei. Bez mroku nie ma światła. W życiu dzieje się dużo dobrych rzeczy i warto się na nich skupić zamiast na tym, jak okropne jest życie. To pomaga utrzymać równowagę w życiu. Tekst nie ma jednego znaczenia. Każdy ma jakieś poczucie sensu i światła w życiu. Moim jest oczywiście muzyka. Piosenka ta mówi o zgromadzeniu ludzi na koncercie i radości oraz miłości płynących z muzyki. O tym, że jesteśmy rodziną. Ma podnosić na duchu.


METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE


Metallica ruszy w trasę koncertową promującą nowy album. 5 i 7 lipca 2024 roku zagra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, dając dwa, zupełnie różne koncerty.

fot. Tim Saccenti

KOMENTARZE

Przeczytaj także