Metallica: przyszłoroczny festiwal Orion odwołany

/ 3 grudnia, 2013

Pewne jest, że w przyszłym roku nie odbędzie się koncert z cyklu Orion Music and More. Zespół Metallica, czy główny organizator imprezy, potwierdził, że Orion może powrócić dopiero w 2015 roku. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest obszerna europejska trasa zespołu, która już częściowo została ujawniona. Nieoficjalnie mówi się natomiast o chęci uniknięcia przez zespół kolejnej finansowej klapy. Tajemnicą Poliszynela jest, że imprezy z cyklu Orion Music and More zwykle przynosiły straty. A w kontekście finansowego niepowodzenia związanego z filmem "Through the Never" decyzja zespołu jest jak najbardziej zrozumiała.

Informację o tym, że impreza nie odbędzie się przekazał rzecznik prasowy agencji C3 Presents. Poinformował on jednocześnie, że jeśli koncert odbędzie się w 2015 roku to niekoniecznie w Detroit. Co prawda zespół podpisał umowę z miastem, że odbędą się tam trzy kolejne imprezy, ale zgodnie z zawartymi w umowie klauzulami formacja może w każdej chwili odstąpić od tego zobowiązania.

Wspomniana wcześniej europejska część trasy koncertowej, którą zaplanowała Metallica, prawdopodobnie obejmie również nasz kraj. Nieoficjalnie mówi się, że słynny zespół pojawi się nad Wisłą w związku z Sonisphere Festival. Oficjalne potwierdzenie tych informacji już jutro.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także