Metallica i Iggy Pop wykonują razem „TV Eye” (WIDEO)

/ 7 marca, 2017

Metallica zakończyła właśnie serię koncertów w Meksyku. 5 marca 2017 roku na scenie dołączył do niej wyjątkowy gość – Iggy Pop, z którym wykonała utwór „TV EyeThe Stooges.

Metallica zagra w Polsce

Metallica lubi sprawiać fanom niespodzianki. Wyjątkową niespodziankę przygotowała dla tłumu, który przyszedł obejrzeć ją w Meksyku. 5 marca 2017 roku podczas bisów ostatniego z trzech koncertów, dołączył do niej sam Iggy Pop – legendarny wokalista, niegdysiejszy lider The Stooges, z którym wykonała utwór „TV Eye”, pochodzący z wydanego w 1970 roku albumu „Fun House”. Iggy Pop supportował Metallicę podczas tej części trasy.

Zapowiadając go, James Hetfield powiedział:

Metallica ma ogromny szacunek dla człowieka, który zaraz z nami zaśpiewa. Jesteśmy wdzięczni, że zgodził się nam towarzyszyć podczas koncertów w Meksyku. Okażcie swój szacunek i miłość panu Iggy’emu Popowi.

Metallica i Iggy Pop: „TV Eye”

Kontrowersyjne duety Metalliki

W ostatnim czasie wiele kontrowersji wzbudził inny duet Metalliki – z Lady Gagą podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Grammy. Na przekór słowom krytyki, perkusista Lars Ulrich wyraził podziw dla Lady Gagi i gotowość dalszej współpracy:

Odbyliśmy jedną próbę. Sposób w jaki jej głos i głos Jamesa współpracowały ze sobą, tak dobrze łączyły się razem, że staliśmy tam wszyscy jak wryci i myśleliśmy sobie „To był naprawdę kolejny poziom”. Powtórzyliśmy to dwa, może trzy razy w piątkową noc. To nie było czymś w rodzaju „Boże, co my tu właściwie robimy?”; to było tak bardzo naturalne, że aż trudno to sobie wyobrazić. Powinniśmy znów spróbować zrobić coś razem. To jest zbyt dobre, by tak to zostawiać.

Wcześniej Metallica wzbudziła kontrowersje nagrywając z Lou Reedem album „Lulu”. Wydany w 2011 roku dwupłytowy album okazał się największą komercyjną wtopą Metalliki, rozchodząc się w USA w nakładzie zaledwie 16 tysięcy egzemplarzy i docierając zaledwie do 36. miejsca na liście „Billboard”. Dla porównania, wydany pod koniec zeszłego roku album „Hardwired… To Self-Destruct” dotarł na sam szczyt i w samych Stanach znalazł już ponad pół miliona nabywców, co gwarantuje mu Złotą Płytę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także