Metallica i U2 wystąpią w filmie o Thin Lizzy

/ 23 stycznia, 2019

Film „Phil Lynott: Songs for While I’m Away” powstaje pod okiem Emer Reynolds i ma opowiadać historię lidera zespołu Thin Lizzy, Phila Lynotta. Twórcy prześledzą jego życie i twórczość odwiedzając jego rodzinny Dublin i analizując jego karierę aż do tragicznej śmierci w 1986 roku.

W filmie wystąpi cała plejada gwiazd. Wśród ujawnionych są James Hetfield z Metalliki, Adam Clayton z U2, Midge Ure, Suzi Quatro, Huey Lewis, a także członkowie Thin Lizzy.

Emer Reynolds mówi:

Całe życie byłam wielką fanką Thin Lizzy i jest to dla mnie niezwykły zaszczyt móc na wielkim ekranie pokazać ten wnikliwy i intymny portret Philipa Lynotta.

Dystrybucją filmu zajmie się Eagle Rock. Jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie miał swoją premierę.

Phil Lynott urodził się 20 sierpnia 1949 roku w West Bromwich, ale większość dzieciństwa spędził w Dublinie. Pod koniec 1969 roku stanął na czele zespołu Thin Lizzy, który okazał się jednym z najważniejszych irlandzkich zespołów rockowych. Grupa wydała takie płyty jak „Jailbreak” (1976), „Bad Reputation” (1977) i „Black Rose” (1979). Wylansowała też przebój „Whiskey In The Jar”, będący interpretacją irlandzkiej piosenki ludowej. Na początku lat 80. Lynott wydał dwie solowe płyty.

Lata uzależnienia Phila od alkoholu i narkotyków, w tym heroiny, doprowadziły do jego śmierci w wieku 36 lat, 4 stycznia 1986 roku.

rf | fot. Flowkey.net

KOMENTARZE

Przeczytaj także