Metallica na Stadionie Śląskim? Jest decyzja

/ 7 lutego, 2017

Przynajmniej tak wynika ze słów współpracownika marszałka w Katowicach, Wojciecha Saługi, który w rozmowie z katowickim oddziałem „Gazety Wyborczej” powiedział:

Warunki umowy w sprawie koncertu były mało korzystne. Rzeczywiście wycofaliśmy się.

Metallica przekłada koncerty. James Hetfield chory

Chodziło o to, że istniało duże ryzyko niedotrzymania terminów. Jeśli Urząd Marszałkowski podpisałby umowę, odpowiedzialność za odwołanie koncertu spadłoby na nich i konieczna byłaby zapłata ogromnej kary – podobno nawet 10 milionów złotych.

Jeszcze do niedawna mówiło się, że otwarcie Stadionu Śląskiego w Chorzowie uświetni gwiazda światowego formatu. Oprócz Metalliki, wymieniano także takich wykonawców jak Justin Timberlake czy Bruce Springsteen. Nie tak dawno też na Facebooku założono specjalne wydarzenie, aby sprowadzić do Chorzowa grupę Rammstein (10 tysięcy osób podpisało się pod tą petycją). Jednak szansę na to rozwiał menażer zespołu, który odpowiedział za pośrednictwem portalu Silesion:

Codziennie otrzymujemy podobne zapytania, niestety nie wszystkie prośby jesteśmy w stanie spełnić. Chcemy być jak najbardziej sprawiedliwi i nie chcemy działać na niekorzyść innych, więc jest nam przykro, ale musimy odrzucić Twoją prośbę.

Nie wiadomo na razie, kto w zamian zagra na otwarciu. Wszystkiego mamy się dowiedzieć 15 lutego, kiedy to Marszałek Województwa Śląskiego opowie o wszelkich szczegółach dotyczących otwarcia Stadionu Śląskiego.

Stadion Śląski w Chorzowie otwarto 22 lipca 1956 roku. Przez wiele lat służył jako jedna z największych aren sportowych i koncertowych w Polsce. Wystąpiły na nim takie zespoły, jak Metallica (1991, 2004, 2008), AC/DC (1991) czy Genesis (2007). Ostatnim zespołem, który wystąpił na nim przed renowacją był U2, który w sierpniu 2009 roku pojawił się tam z niezwykłą sceną w ramach trasy 360° Tour.

Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki, żeby jednak Metallica odwiedziła nas w tym roku. 

Metallica: „Confusion”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także