Metallica kontynuuje granie „lokalnych” kowerów. Po jakie utwory tym raz sięgnęli muzycy?

/ 5 września, 2018

Metallica ruszyła w tym tygodniu w kolejną część amerykańskiej trasy koncertowej, podczas której cały czas promuje swój ostatni studyjny album „Hardwired… To Self-Destruct” (2016). Metallica ma zaplanowane tam koncerty aż do marca przyszłego roku. 

Metallica zapowiada box „… And Justice For All” [WIDEO]

Zespół, a konkretnie basista Robert Trujillo i gitarzysta Kirk Hammett, podtrzymuje swoją tradycję grania tak zwanych „doodle” i wykonuje przeróbki utworów pochodzących z danego kraju.

Podczas wczorajszego koncertu w Minneapolis publiczność usłyszała „When Doves Cry” z repertuaru Prince’a. Utwór, który pochodzi z legendarnego albumu „Purple Rain”, był swoistego rodzaju hołdem dla zmarłego w 2016 artysty, który przyszedł na świat właśnie w Minneapolis:

Z kolei dwa dni wcześniej w Madison Trujillo i Hammett wykonali „Stupid Girl” grupy Garbage, ponieważ z tamtejszego stanu – Wisconsin – pochodzi jeden z muzyków – Butch Vig:

Kilka miesięcy temu, muzycy zaskoczyli norweskich fanów przeróbką słynnego utworu „Take On Me” zespołu a-ha. W Krakowie Metallica wykonała w podobny sposób utwór „Wehikuł czasu” Dżemu. Wśród innych przeróbek, jakie Robert Kirk zagrali podczas europejskiej trasy znalazły się między innymi Dancing Queen” ABBY czy „Jožin z bažin” Ivana Mládka i Banjo Band.

Koncertówka za darmo

W ostatni piątek, 30 sierpnia, udostępnili koncertowy album, całkowicie za darmo! Wydawnictwo zatytułowane WorldWired in Europe: 2017-2018” można pobrać za pośrednictwem strony internetowej (pod tym linkiem). Znalazło się na nim osiem kompozycji zarejestrowane podczas ostatniej europejskiej części trasy.

Przypomnijmy: po zakończeniu tegorocznej części trasy po Starym Kontynencie (która objęła również Polskę – 28 kwietnia muzycy zagrali w krakowskiej Tauron Arenie), zespół – w mediach społecznościowych – podziękował fanom za koncerty i podsumował występy. 

Co jednak najistotniejsze: Metallica zapowiedziała, że wróci do Europy w przyszłym roku. We wrześniu nastąpi oficjalne ogłoszenie stadionowej odsłony trasy. Grupa będzie koncertowała w tej części świata między kwietniem, a sierpniem 2019.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także