Metallica. Obejrzyj charytatywny koncert w całości [WIDEO]

/ 13 listopada, 2017

9 listopada 2017 roku w San Francisco odbył się charytatywny koncert na rzecz North Bay Fire Relief. Wśród gwiazd znaleźli się G-Eazy, Rancid, Dave Matthews i Metallica. Koncert Metalliki w całości możecie obejrzeć poniżej.

Children Of Bodom zapowiada nowy album

Dochód z koncertu został przekazany na rzecz ofiar katastrofalnych pożarów w Bay Area, które miały miejsce w wyniku suszy, która nawiedziła region w 2017 roku.

Cały koncert Metalliki można obejrzeć poniżej.

Metallica kontynuuje trasę koncertową, promującą album „Hardwired… To Self-Destruct”, która 28 kwietnia 2018 roku dotrze do krakowskiej Tauron Areny. Tymczasem Lars Ulrich przyznał, że nie jest przeciwnikiem tras koncertowych hologramów artystów.

Ulrich twierdzi, że hologramy są przyszłością muzyki. Taka myśl przyszła mu do głowy podczas przygotowań do aktualnej trasy koncertowej, oglądając ostatnie próby efektów i wizualizacji przed trasą:

Siedzę tam sobie, muzyka gra na pełnej parze, chodzą wszystkie światła, ekrany wideo, wszystko jest jak być powinno… tyle, że na scenie nie ma muzyków. Siedzę tam, myśląc: „W przyszłości to będzie wyglądać podobnie”.

Jak głupio by to nie zabrzmiało, ale czym jest koncert? Czym jest muzyka? Chodzi o łączenie ludzi, o doświadczanie czegoś razem. Kiedy gramy koncerty, staramy się zburzyć mur pomiędzy publicznością a zespołem. Generalnie chodzi o zniszczenie podziału między publicznością a artystą. Siedzę więc tam sobie i myślę: „Może pewnego dnia?”.

Hologramowe koncerty Metalliki mogą stać się rzeczywistością, ale nie chcę, żeby były skokiem na kasę, chcę żeby niosły jakieś znaczenie. Wierzę, że podstawową potrzebą człowieka jest łącznie się z innymi istotami ludzkimi. Wszyscy o to zabiegamy na wszystkie możliwe sposoby. Jeśli więc za 100 albo za 50 lat będę hologramem, nie mam nic przeciwko.

Hologramowe trasy koncertowe powoli stają się rzeczywistością. 9 grudnia 2017 roku w warszawskiej Progresji odbędzie się pierwszy hologramowy koncert w Polsce z udziałem hologramu Ronniego Jamesa Dio. Prowadzone są też prace nad hologramem Franka Zappy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także