Metallica z niezwykłą wersją „Nothing Else Matters” z Warszawy [WIDEO]

/ 14 grudnia, 2019

Metallica podczas koncertu w Warszawie, który odbył się 21 sierpnia 2019 roku wykonała między innymi swój najsłynniejszy przebój, jakim jest „Nothing Else Matters”. Warszawskie wykonanie zostało uświetnione przez chóralny śpiew publiczności i tysiące świecących światełek telefonów.

Zobacz też wykonanie „Snu o Warszawie” Metalliki

Poniżej możecie obejrzeć to wykonanie.

Nothing Else Matters” trafił na wydany w 1991 roku album „Metallica” potocznie zwany „Czarnym albumem”. W tym tygodniu płyta odnotowała 550. tydzień spędzony na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA, „Billboard”. W ten sposób grupa dołączyła do wąskiego grona wykonawców, którym udało się coś takiego osiągnąć. Wcześniej tylko trzy płyty przekroczyły 550 tygodni na liście „Billboardu”. Są to „The Dark Side Of The Moon” Pink Floyd, “Legend” Boba Marleya i “Greatest Hits” Journey. Jednak jak informuje magazyn „Forbes”, jeśli skupić się wyłącznie na sprzedaży nośników fizycznych i odrzucając składanki, „Metallica” jest jedyną obok „The Dark Side Of The Moon” płytą, która dokonała takiego wyczynu.

%%REKLAMA%%

Tymczasem Metallica ogłosiła kolejne daty koncertów na 2020 roku. Grupa w kwietniu odbędzie trasę po Ameryce Południowej, a latem zagra serię festiwalowych występów w Stanach Zjednoczonych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także