Metallica po wielu miesiącach wróciła do Europy i zaskoczyła setlistą. Co za koncert! [WIDEO]

/ 16 czerwca, 2022

Powrót Metalliki na Stary Kontynent po pandemii okazał się wielkim muzycznym wydarzeniem. W Danii zespół zaskoczył setlistą.


Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia Copenhell była Metallica. Zagrany w Kopenhadze koncert był pierwszym w Europie od czasu wybuchu pandemii COVID-19. W Danii, gdzie urodził się perkusista Lars Ulrich, Metallica postanowiła zaskoczyć licznie zgromadzoną publiczność.

Metallica rozpoczęła koncert thrashmetalowym klasykiem z „Kill 'Em All” – „Whiplash”, a następnie przeszła do „Creeping Death”. Wkrótce potem zespół sprawił pierwszą wielką niespodziankę – zagrał „Enter Sandman”, którym zwykle zamyka koncert. Jeszcze ciekawiej zrobiło się później.

Po ponadczasowym numerze „Harvester of Sorrow” przyszedł czas na album „Ride The Lightning”. Rozbrzmiał kawałek „Trapped Under Ice” – wcześniej zagrany zaledwie pięć razy w ciągu ostatnich 13 lat. Następnie pojawiła się pochodząca z „Load” kompozycja „Bleeding Me”.

Podczas bisu muzycy sięgnęli natomiast po utwór „Damage Inc”, który w ostatnich latach praktycznie nie pojawiał się na koncertowych setlistach. Występ zamkną natomiast klasyk, czyli „Master of Puppets” – to pierwsza taka sytuacja od listopada 1997 roku!

fot. Metallica

Pełna koncertowa setlista z Copenhell:

Metallica Setlist Copenhell 2022, European Tour 2022

Metallica w tym roku zagra zaledwie kilka koncertów w Europie. W najbliższym czasie odwiedzą Florencję, Pragę, Hockenheim, Clisson, Frauenfeld, Werchter, Bilbao, Madryt i Lizbonę. Po koncercie w Portugalii opuszczą Stary Kontynent.

METALLICA „WYDANIE SPECJALNE” – KUP ONLINE

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także